Yautja - výzbroj

Yautja - výzbroj

25.1.2005 0:00


Yautja disponují při svém lovu zbraněmi a výbavou, která zdaleka překračuje současnou lidskou technologii. Není jisté, zda si své věci vyrábějí sami, či je získali od jiných, podrobených civilizací. Standardní výbava každého lovce obsahuje tyto potřebné části.

BODNĚ ZBRANĚ

Čepel (Wrist blades)

Zbraň pro osobní souboj upevněná na zápěstí. Dvojitá, výjimečně trojitá čepel dosahuje délky od 30 do 45 centimetrů a vysouvá se v případě kontaktního střetu, kterou Yautja považuje za preferovaný způsob boje. Ostrá čepel bez problémů prorazí organické a vybrané neorganické části, není však imunní vůči vybraným chemickým kyselinám.

Ostří (Spear Gun)

Tichá, ale velice účinná zbraň. Velkou rychlostí vrhané ostří ve tvary písmene Y dokáže během zlomku sekundy zabít na střední vzdálenost případného nepřítele. Ostré konce dokáží středně velké předměty či oběti doslova připíchnout k podkladu.

Obřadní dýka (Ceremonial dagger)

Relativně nová zbraň se používá veskrze pro rituální účely, díky materiálu ze kterého je vyrobena, je vysoce odolná proti různým chemickým sloučeninám. V případě, že lovec nemá při sobě žádnou jinou zbraň, může být tato dýka použita pro osobní souboj.

Naginata

Kopí, které slouží jako zbraň i jako obřadní trofej. Každý lovec si vyrábí své vlastní unikátní kopí, ozdobené znaky svého klanu. Ostří je na obou koncích a dokáže přetnout či projít skrz jakýkoliv materiál. Pokud lovec používá ochranné maskování i kopí je neviditelné, ale jen do té doby, než je vrženo.

Bojové kopí (Combi stick)

Teleskopická hůl s ostří na obou koncích je jednou ze základní zbraní v boji. Po vysunutí do bojové pozice zdvojnásobí svojí délku na více než dva metry. Zbraň je určena především pro vrhání, může být použita i jako obranný prostředek, případně pro vytvoření otvoru v jakémkoliv povrchu.

PALNÉ ZBRANĚ

Plazma (Plasma caster)

Zbraň velkého kalibru upevněná na rameni. Plazmové či energetické záblesky mají dlouhý dostřel a jsou velice účinné. Některé modifikované modely v sobě mají i malý raketomet. Uvedení do chodu se provádí na ručním ovládacím panelu, samotné zaměřování se promítá do vizuálu v helmě. Zbraň je upevněna na otočném kloubu a kopíruje při aktivaci pohyb hlavy nositele.

Plazma (mini) (Gauntlet plasma bolt)

Další palná zbraň, ovšem velice výjimečně používaná. Pracuje na podobném principu jako klasická plazma, je však upevněná okolo zápěstí. V případě ztráty ramenního kanónu se tato zbraň stává jedinou zbývající palnou silou lovce.

Plazma zbraň

Yaujta obvykle příliš nepoužívají klasické palné zbraně do ruky, toto je v podstatě jediná výjimka. Pistole dokáže vystřelit na dlouhou vzdálenost silný paprsek energie, ne nepodobný rozsáhlé síti. Protože ale zabírá místo v ruce, není příliš používaná.

OSTATNÍ ZBRANĚ

Disk (Smart Disc)

Inteligentní zbraň. Disk je napájen vlastním zdrojem, rotaci a zaměření řídí interní počítač. Síla zbraně se nejvíce projeví při mnohonásobné přesile, kdy lovec může jedním hodem zlikvidovat všechny nepřátele. Zbraň se automaticky vrátí do jeho rukou jako bumerang. Disk může být použit i při kontaktním souboji. Pokud se zasekne v určitém materiálu, stiskem tlačítka uprostřed lze disk jednoduše vyprostit.

Šurikeny (Shurikens)

Hvězdice je založena na velice podobném principu jako disk. Stiskem tlačítka na povrchu se ale aktivují bodáky a zbraň se mění v nebezpečnou hvězdici. Opět slouží pro mnohonásobnou likvidaci, bumerangový systém pracuje stejně jako u disku.

Rozpouštědlo (Solvent)

Pro případ, že by lovec nechtěl nechat po sobě nežádoucí stopy, může použít silnou kyselinu, která rozpouští jakékoliv organické materiály (těla lidí nebo xenomorfů). Roztok modré barvy reaguje velmi rychle a při kontaktu s vodou vyvolá silnou reakci způsobující okamžité vypařené.

Laserové sítě (Laser Nets)

Zařízení, které po umístění vytvoří hustou síť laserových paprsků znemožňující komukoliv projít skrz. Vzhledem k systému fungování (paprsky je třeba postavit proti silné zdi, je možná komunikace s ostatními zařízeními) je ideální použítí do systému úzkých chodeb vytvářejí prakticky nepropustnou síť. Je možné vše dálkově ovládat.

Vrhač sítě (Netgun)

Velice efektní a efektivní nástroj. Vrhač umístěný na zápěstí po aktivaci vypustí velkou rychlostí směrem k terči síť vyrobenou z ostré tkaniny a s bodáky na konci. Po vypuštění síť překryje nepřítele a bodáky ze zapustí do zdi, čímž ho k ní pevně připoutá. Čím více se chycená oběť vzpouzí, tím hlouběji se síť zarývá do masa.

Sebedestrukční zařízení (Self-destruct device)

Zbraň posledního použití. Pokud je lovec poražen a neodvratně se blíží jeho smrt, stačí aktivovat na ručním ovládacím panelu tento sebeničící nástroj. Po minutovém odpočtu nastává miniaturní jaderná exploze, která stačí zlikvidovat lovce a pár přilehlých akrů.

Mezi ostatní zbraně patří také například bič (whip) schopný díky svým ostrým hrotům sekat i těla xenomorfů, na stejný účet poslouží i klasický drát (wire).

OCHRANNÁ VÝBAVA

Maska (bio mask)

Základní součást výbavy. Maska má několik zásadních vlastností. Nižší členové řádu nosí helmy sloužící jako ochranný prvek a jako zdroj dýchatelné atmosféry. Připodobnění k lidské vesmírné helmě je na místě. Vyšší členové klanu a lovci mají potom helmu vybavenou několika různými vizuálními skenery: infračervené záření, ultrafialové záření, tepelné vyzařování, nízkofrekvenční světelné paprsky a detektor změny tlaku a pohybu. Vyspělejší helmy potom disponují ještě rentgenovými, mikrovlnými, magnetickými a radioaktivními snímači. Součástí helmy je také zaměřovací systém a analyzátor zvukových vln umožňující snímat a reprodukovat signály z okolí (především řeč).

Síťová vesta (Mesh Jumpsuit)

Již na první pohled je vidět, že síťovina není určena jako ochranný prvek, její účel je spíše praktický – slouží díky elektrickému napájení jako zdroj tepla. A má i čistě společenský charakter, používá se jako jistá forma obyčejného oblečení.

Brnění (Plate Armor)

Ačkoli toto brnění vypadá již mnohem bytelněji než obyčejná vesta, stále slouží především jako odznak a ozdoba pro vyšší členy klanu. Pouze ti nejvyšší se mohou pyšnit ramenní a částečně i hrudní krytkou z lehkého materiálu, která odolá pouze slabším nárazům a vybraných chemickým kyselinám.

Maskování (Cloaking Device)

Zneviditelňovací oblek patří k zásadní výbavě lovce. Neudělá svého nositele zcela neviditelným, lámáním paprsků světla však dokáže (obzvláště při nehybné postoji) oklamat nepříliš dobře vybavené zrakové ústrojí vybraných civilizací. Snímače tepla nositele obleku bez problémů usvědčí. Oblek není příliš spolehlivý ve vodě a problémy mu dělají i jiné nestandardní prostředí, především déšt, mlha či prach. Maskovací zařízení ukryje nejen svého nositele, ale i jeho výzbroj či zbraně. Jakmile je však určitá část od nositele oddělena (například je vrženo kopí), stává se samozřejmě viditelnou.

DALŠÍ VÝBAVA

Lékárnička (Medicomp)

Potřeby pro rychlé ošetření v boji. Základní pomůcky slouží k zastavení krvácení, dezinfekci, vypalování ran či provádění jednoduchých operačních stehů. To vše pomocí několika málo skalpelů, svorek, injekcí či hořáku. Lékárnička také obsahuje nouzový dýchací přístroj. Vybavenost lékárničky může mít tři stupně, od nejnižší obsahující pouze pár základních nástrojů po deluxe výbavu se superstimulanty a dalšími vychytávkami.

Batoh

Baterie nevelkého objemu, ale maximálního výkonu umístěna na zádech. Baterie napájí ramenní plazmu, maskovací oblek nebo sebedestrukční zařízení a vydrží bez dalšího nabití až 40 let. Součástí batohu je také hlavní řídící počítač. Celý batoh je vyroben z vysoce odolného kovu, který zároveň slouží jako ochrana zad, které patří k nejzranitelnějším částem těla.

Zápěstní ovládací panel

Kontrolní část pro ovládání většiny technologických zbraní a částí výstroje. Provádí se zde přepínání mezi režimy obrazových snímačů, regulaci teploty vytápění vesty, kalibraci palných zbraní a ovládání maskovacího obleku. A samozřejmě centrum pro spuštění sebedestrukčního zařízení.

Kit na přípravu trofejí

Jednoduchý box nástrojů určených pro výrobu trofejí. Porcovač kostí, odsávač, pomocný chladič, leštidlo na kosti a také několik háků a závěsných lan.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře