S01E05: English, Fitz or Percy

S01E05: English, Fitz or Percy

CZ 19.9.2005 7 960 000 44 minut


Plán na útěk se dostává do ohrožení, když agenti FBI chtějí nechat Scofielda přeložit do jiného vězení.

Michael, Abruzzi, Lincoln a Sucre se setkávají. Davají dohromady plán útěku. Michael potřebuje zjistit, po jaké ulici budou utíkat – English, Fitz nebo Percy. Sám se o to chce postarat. Mezitím za ředitelem Popem přicházejí agenti Kellerman a Hale a chtějí, aby Scofielda přeložil do jiné věznice.

Veronica a Nick přicházejí za specialistou a dávají mu videokazetu s vraždou bratra viceprezidentky Specialista přichází na to, že zvuk Lincolnovi pistole byl nahrán v jiné místnosti. Bohužel soudu nestačí tento důkaz, chce pravou nahrávku a ta je už dávno zničená.

Michael nachází pomoc u Westmorelanda, který mu poradí, jak se vyhnout převozu. Společně sepíší dopis s Michaelovými zdravotními problémy a předají je Popeovi. Michael tak dostává spoustu času, aby utekl, než se jeho žádost potvrdí.

Michael pokračuje s Popem na stavbě Taj Mahalu. Skládají poslední díly a je zapotřebí, aby někdo držel nejdůležitější stavební díl, než se pořádně přilepí. Pope nechává Michaela v kanceláři sám a odchází domů. Tady za ním znovu přicházejí agenti Kellerman a Hale a vyhrožují mu, jestli nepřeloží Michaela, poví jeho manželce něco, co by nechtěla slyšet.

Michael využívá času v ředitelově pracovně a dostává se až na střechu věznice. Bellick mezitím dokončuje počítaní vězňů a zjišťuje, že jeden chybí. Ihned spouští poplach a policejní vozidla přijíždějí ze silnic English a Percy. Michael tak tedy ví, že bude muset utíkat po ulici Fitz.

Bellick zjišťuje, že chybí Scofield a také zjišťuje, že by měl být v kanceláři ředitele. Ihned tam s navrácejícím Popem vyrážejí. Michael se stačil včas vrátit. Vše je tedy v pořádku a Michael si oddychává. Pope má ale pro něj špatnou zprávu – zítra bude přemístěn do jiného vězení.

Lincoln, Abruzzi a Sucre sledují Michaela, jak opouští vězení. Pope ale včas zasáhne a celý převoz ruší. Nenechá si od nikoho vyhrožovat a později doma řekne své manželce, co jí tak důležitého tajil. Michael se tedy vrací zpět mezi Lincolna, Abruzziho a Sucreho.

Mezitím Veronica a Nick zjišťují, že se jim někdo vloupal do bytu a ukradl jim kopii nahrávky s vraždou viceprezidentky bratra. Mezitím Paul Kellerman a Danny Hale oznamují neznámé ženě, že Scofield nebude přemístěn. Žena navrhuje, ať vezmou Burrowsi to, co ho udržuje na životě – čas…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)