S01E06: Riots, Drills and the Devil I

S01E06: Riots, Drills and the Devil I

CZ 26.9.2005 8 550 000 44 minut


Michael a Sucre dokončují část tunelu. Ve věznici propuká vzpoura a jeden z vězňů se dozvídá o Michaelově plánu.

Michael a Sucre se prokopali skrz záchod a tunel je hotový. Nyní potřebují provrtat zeď, která je dostane tam, kam potřebují. Michael také přesně ví, kde má vrtat. Má načrtnutého ďábla, kterého promítne na zeď. Je důležité vrtat přesně tam, kde má ďábel rohy, jinak mohou oba zemřít.

Michael a Sucre nemohou pokračovat ve vrtání, protože pořád probíhají kontroly cel. Jediná šance, jak tomu zabránit, je velké vedro. Při takovéto situaci se mohou vězni normálně pohybovat po place. Michael přes svůj tunel se dostane až do místnosti, kde vypne klimatizaci.

T-Bag se mezitím vrací z ošetřovny a je vítán. Hned má ale problémy s vedrem a řeší to s Bellickem. Vězni se začínají bouřit, jejich vztek se zdvojnásobí, když je začíná Bellick ponižovat. Zvlášť T-Baga. Vězni se dostávají do kontrolní místnosti a otevírají cely. Bellickovi se vymyká situace s rukou a bachaři ustupují. Michael a Sucre mezitím vrtají.

Za Lincolnem přichází Veronika, která ho seznámí s Nickem. Společně vypátrali, že hovor, který usvědčuje Lincolna z vraždy pochází z Washingtonu. Víc se toho ale nedozví, Veronica a Nick musí opustit věznici kvůli vzpouře. Lincoln je odváděn bachařem pryč, ale je zastaven T-Bagovo partou. Ta ihned zmlátí Lincolna i bachaře. T-Bag mlátí další bachaře a jednoho zažene do Michaelovy cely.

Tady také nachází Michaelův tunel a jemu jasné, že se jedná o útěk. Ihned se to pokusí všem říct, zastaví ho ale Abruzzi, který celou dobu Michaelovo celu hlídal. Na scénu doráží i Michael a Sucre, kterým nezbývá, než T-Baga zapojit do útěku. Ten ovšem chce zabít bachaře, který by mohl útěk prozradit.

Bellick ustupuje se svými dozorci. Ví, že nemá šanci. Na scénu doráží ředitel Pope, který chce situaci ihned vyřešit. Brzo sem totiž do věznice dorazí guvernér Tancredi, který je otcem ošetřovatelky Sáry. Pope chce dát vězně zpět do cel a zachránit Sáru, která je stále ve věznici.

Vězni se dostávají i na ošetřovnu. Sára se tady sice zamyká, ale moc času nemá. Michael se dozvídá, že Sára je v nebezpečí a přes své tetování a tunel míří k ošetřovně. Lincoln se mezitím vzpamatovává a hledá Michaela. Přichází za ním muž, který prý ví, kde je. Lincoln však netuší, že muž byl najat Kellermanem a Halem a jeho cílem je zabít Burrowse…
 • arthurcz
  arthurcz 6.2.2018 | 9:41:37

  Konečně to má spád.

 • Posspi
  Posspi 15.11.2017 | 20:41:41

  Zatím asi nejnapínavější díl celé série,hodně násilí a vzteku.. Uvidíme, jak to bude pokračovat dál.

 • R.-TedyS
  R.-TedyS 17.4.2017 | 17:30:17

  Miluju tenhle seriál . :)


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)