S01E12: Odd Man Out

S01E12: Odd Man Out

CZ 21.11.2005 10 800 000 44 minut


Plán útěku je kompletní a cesta vybudována. Problém je s Lincolnem, který je nucený uhodit bachaře a dostane se do potíží.

Michaelovo a Lincolnovo debatu o tom, že všichni nestačí utéct, uslyší C-Note, který to okamžitě všem poví. Všichni se shodují, že ten, kdo by měl být z kola ven, je T-Bag. Ten ale vycítí spiknutí a říká všem, že má venku zařízenou pojistku. Jestli se jim neozve před útěkem, jeho pojistka to vše nahlásí Bellickovi. Abruzzi Michaelovi říká, že se o vše postará.

Veronica zůstává u zraněného Nicka v nemocnici. Mezitím LJ navštěvuje hrob své matky. Sleduje ho agent Hale, tady si ale uvědomí, jaké špatné věci to udělal. Přichází domů a přikazuje svojí manželce, aby se zbalila. Poté Hale volá Veronice a domlouvá si s ní schůzku.

C-Note se mezitím spřátelí se Sucrem. Říká, že Abruzziho Michael potřebuje kvůli letadlu a Westmorelanda kvůli penězům. C-Note tuší, že by je Michael mohl chtít podvést, a proto chce, aby Sucre zjistil víc o útěku a utekl se C-Notem sám. Sucre stále věří Michaelovi, ale po příchodu jeho lásky Maricruz, která mu oznámí, že je těhotná a bere si Hectora, začíná váhat.

Michael stále řeší problém, jak se dostat na ošetřovnu. Ze své cely se dostane do odvodňovací místnosti, která vede přímo k mřížím ošetřovny. Problém je, jak se dostane k mřížím, které jsou 10 metrů nad místností. Michael ale při VP sem napustí vodu, poté do místnosti vplave a přiváže provaz k mřížím. Cesta útěku je celkem dokončená a všichni tak mohou skoro utéct.

Abruzzi zjišťuje, že T-Bagova pojistka je jeho bratranec. Toho nechává Abruzzi zabít, při incidentu je ale také nešťastně zabita dcera T-Bagova bratrance. T-Bag se doslýchá tuto nemilostnou zprávu od Popea. Později je Abruzzim dovlečen do osamělé místnosti. Karta se ale obrací a T-Bag je na Johna připraven. Podřízne ho žiletkou a Abruzzi bezmocně leží na podlaze.

Tweener chce být přibrán do Michaelovi party, tak jak mu Michael slíbil za ukradené hodinky. Ten ale odmítá. Mezitím se Bellick dozvídá, že Tweener ukradl dozorcovi hodinky. Dává Tweenerovi na výběr, buď bude sledovat Michaela a hlásit Bellickovi všechny zprávy, nebo půjde k vězni, který ho bude šikanovat. Tweenerovi nezbývá než na dohodu přistoupit.

Parta VP dokopává díru ve skladě. Jako zkouška sem dorazí Michael přes novou vybudovanou cestu. Cesta tak z Michaelovi cely do skladu VP je hotova. O cestu na ošetřovnu je také postaráno. Všichni tedy mohou utéct. Bohužel celou situaci právě přichází zkontrolovat dozorce a aby Michael a spol. stačili zamaskovat díru, tak Lincoln dává dozorci pěstí. Ihned je odvlečen na samotku…
  • j@son
    j@son 2.4.2017 | 22:04:34

    Tohle byla hodně dobrá epizoda s nečekaným zvratem na konci.


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)