S01E14: The Rat

S01E14: The Rat

CZ 20.3.2006 9 280 000 44 minut


Plán útěku je v koncích, protože se blíží Lincolnova poprava. Michael zkouší poslední zoufalý pokus, jak se popravě vyhnout.

Michael a spol. se schovávají před strážníkem, který přichází do místnosti. Dozorce si ničeho nevšimne a odchází. Všichni vězni si uvědomují, že dnes nebude možné utéct a vrací se zpět do skladu. Sem přichází právě včas. Celou situaci právě přišel zkontrolovat Bellick.

Veronica a Nick jsou si dobře vědomi blížící se popravy, a proto požádají exhumaci těla Terrence Steadmana. Bohužel nic nenachází a u soudu také nejsou úspěšní. Veronica tak spěchá do Fox River za Lincolnem, který už je smířený s popravou. Michael prosí Sáru o pomoc. Ví, že Lincoln bude za chvíli popraven a jediný, kdo by to mohl zastavit, je Sářin otec guvernér Tancredi. Sára se nakonec setkává s Veronikou, která ji předá všechny shromažděné důkazy. Sára je později předává otci. Ten sice přichází na to, že Burrows je nevinný, ale už má dohodu s viceprezidentkou o mlčení.

Westmoreland dává Michaelovi radu. Před několika lety měl být také někdo popraven na elektrickém křesle. Křeslo selhalo a papírování s ním trvalo tři týdny. Michael pociťuje novou naději a přes svojí celu se dostává k rozvodu elektřiny, kde pomocí mrtvé krysy rozvod vypne.

Rozhovor mezi Westmorelandem a Michaelem ale slyšel Tweener, který to hned přichází říct Bellickovi. Ten ihned s dozorcem Gearym kontrolují funkčnost křesla. Zjišťují, že nejde a nachází v rozvodu krysu. Bellick dává vše do pořádku a křeslo začíná znovu fungovat.

Lincoln má poslední návštěvy. Společně s Michaelem a Veronikou si sdělují poslední dojmy. Lincoln se také po telefonu loučí s LJem. Lincoln děkuje Michaelovi za jeho snahu dostat ho ven, stejně tak Veronice, která mu pomáhala od začátku. Čas na popravu přichází.

Bellick, Sára a ředitel Pope jsou také u popravy. Pope má ještě telefon. Poslední telefon, který může zrušit Lincolnovu popravu. Bohužel se tak nestává a Lincoln se se všemi loučí. Přistupuje k elektrickému křeslu, kde bude zanedlouho popraven…
  • Posspi
    Posspi 18.11.2017 | 23:42:06

    Je to čím dál tím napínavější…A je docela na houby když vím, že Lincoln neumře, ale tak alespoň se těším na to, jak se z toho dostane:D

  • R.-TedyS
    R.-TedyS 19.4.2017 | 21:13:46

    Slza ukápla . :D


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)