S01E19: The Key

S01E19: The Key

CZ 24.4.2006 8 630 000 44 minut


Lincoln se po nehodě setkává se svým otcem Aldem. Tweener mezitím předává Bellickovi důležité informace o Scofieldovi.

Lincoln se probouzí z autonehody. Jeho strážci jsou mrtví a on sám je v hrozném stavu. Na místo přichází Kellerman, který měl na svědomí celou autonehodu. Chystá se Lincolna udusit, ale vzápětí přichází Lincolnovo otec Aldo a Lincolna zachrání. Poté ho odveze do bezpečí.

Sucre je propouštěn ze samotky a Michaelovo plán útěku je znovu kompletní. Poslední věc, kterou potřebuje, je klíč k ošetřovně. Se Sárou naváže intimní kontakt, ale klíče jí nedokáže ukrást. Proto volá své „ženě“ Nice a prosí jí o pomoc, aby mu klíče obstarala.

John Abruzzi se vrací z nemocnice zpět do vězení. Je připravený utéct a zajistit letadlo. Také se nadobro usmiřuje s T-Bagem. Mezitím si ředitel Pope a Bellick dělají starosti, kam Lincoln zmizel po autonehodě. Bellick se ihned vydává na vyšetřování případu.

Aldo Burrows vysvětluje Lincolnovi důvod jeho stíhání – sám kdysi pracoval pro Společnost a vynesl ven důležité informace o ní. Proto si vybrali Lincolna, Burrowsovo syna. Jako pomstu. Bellick mezitím vystopoval Lincolna a míří k němu. Aldo utíká a Lincoln se vzdává. Kellerman vše sleduje, ví, že znovu selhal a jeho úkol zabít Burrowse, se mu opět nepovedl.

Nika Volek se setkává se Sárou. Chce jí říct něco důležitého o Michaelovi. Společně si jdou sednout do baru, ale Nika po chvíli odchází. Splnila svůj úkol a ukradla pro Michaela klíč od ošetřovny. Sára na to ale přichází a nechává zámek na ošetřovně vyměnit.

Tweener mezitím nedokáže vystát Avocada, který ho pořád zneužívá. Sežene si žiletku a Avocadovy ublíží. Ví, že jakmile se Avocado vrátí z ošetřovny, on sám je mrtvý. Proto přichází za Michaelem a prosí ho o pomoc. Má stále u něj dluh za hodinky. Dále také Tweener vypráví o tom, proč se dostal do vězení. Michael s Tweenerem soucítí a poví mu o útěku.

Lincoln se vrací zpět do vězení. Pope je rozčílený a chce mít Burrowse 24 hodin pod dohledem. Mezitím Abruzzi volá Nicku Savrinnovi, chce, aby na určitém místě měl Veroniku. Ta mezitím pracuje na informacích z Quinnova mobilu. Tweener přichází za Bellickem. Říká mu, že Michael Scofield chystá útěk. Bellick se vrací do skladu a nachází tu díru…
  • arthurcz
    arthurcz 8.2.2018 | 10:39:10

    No jeden by řekl, že se to jmenovalo „neúspěšný útěk z vězení“ a že tohle byl finální díl. Jak se z tohohle dostanou, to jsem vážně zvědavej.


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)