S01E22: Flight

S01E22: Flight

CZ 15.5.2006 10 240 000 43 minut


Abruzzi se pomstí T-Bagovi, Manche je chycený a Michaelovi ujíždí letadlo, který zařídil Abruzzi. Scofield začíná improvizovat.

Manche je ihned chycen bachaři a pod nátlakem jim poví, kdo všechno utekl. Pope se také dozvídá o Sáře, která nechala odemčené dveře od šetřovny. Mezitím je také ze skladu vytažen Bellick, který je připraven všechny trestance zabít. Bere si zbraň a vyráží do akce.

Michaelovi a spol. se podaří oklamat psy. Ze své party vyštvou Haywirea a Tweenera. Michael poví Tweenerovi, že ví o jeho zradě. Haywire brzo nachází kolo a přilbu a ujíždí na kole. Tweener po několika minutách útěku nasedá do auta s koňmi.

Veronica nachází dům Terrence Steadmana. Ví, že tady může vše skončit. Jakmile dostane Terrence mezi lidi, Lincoln by měl být zproštěn všech obvinění. Mezitím ve Washingtonu se stává viceprezidenta Reynoldsová prezidentkou. Po boku jí stojí Kellerman.

Michael a spol. utíkají k zaparkované dodávce, kterou opatřil Abruzzi. Ten si tady vyzvedává také zbraň. Dlouho ale v dodávce nejedou, brzo zapadnou do příkopu a všichni tedy vyrážejí k letadlu pěšky. Letadlo je připravené, ale oba piloti jsou dost nervózní.

T-Bag tuší zradu a pomocí pout si připoutává Michaela k sobě, aby si pojistil místo v letadle. Jejich spoutání ale všechny zdržuje při útěku, a proto Abruzzi bere sekyru a usekne T-Bagovi ruku. T-Bag bezmocně běží se svojí rukou napříč lesem. Bellick nachází dodávku v příkopu. Navíc na celou akci byly povolány vrtulníky a Michael a spol. se znovu schovávají. Bellick je uprchlíkům v patách.

Ti se pokoušeli ještě zprovoznit jedno auto, ale marně. Michael a ostatní už jsou téměř u letadla. Michael, Lincoln, Sucre, C-Note a Abruzzi se blíží k letadlu. Piloti letadla ze strachu, že by je odhalili policisté, odlétají. Michaelovi se tak nepodařil plán zmizet a Bellick se psi a bachaři je jim v patách. Nikdo neví, co mají dělat. Michael rozhodne, že budou utíkat pěšky. Všichni tedy utíkají k lesu. Každý utíká, jak nejrychleji umí…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)