S03E02: Fire/Water

S03E02: Fire/Water

CZ 24.9.2007 7 410 000 44 minut


Ve vězení začíná být dusno, když Sammy převrhne sudy s veškerou zásobou vody. Mahone se stejně jako Michael snaží najít Whistlera.

Michael nachází Whistlera díky infu od mladého vězně (McGradyho) a od Bellicka, který mu řekne, kde je Whistler za sklenku vody. Michael se dozvídá, že každému, kdo zabije Whistlera, se obnoví proces. Michael se tedy vydává do Whistlera úkrytu v potubích.

Lincoln se mezitím schází se Susan, která mu vysvětlí všechny podmínky. Každý den chce informace o postupu útěku Michaela a Jamese. Po vysvobození Whistlera z vězení ho vymění za Sáru a LJe. Lincoln chce jejich fotky a Susan na jeho podmínku přistupuje.

Ve vězení začíná být rozruch. Sammy, jeden z Lecherovo mužů, nechtěně schazuje kanystr vody. Spousta vězňů nemá, co pít a ve vězení začíná být dusno. Michael se mezitím v potrubí schází s Whistlerem. Řekne mu, že ho přišel osvobodit. Whistler ale nechce jít ven, ví, že na něj byla vypsána odměna a jakmile vyleze, bude z něj mrtvola. Michael začíná výmýšlet plán.

Sucre si mezitím kupuje zbraň a vyráží za Bellickem do SONY. Tady se od dozvídá, že Maricruz je v pořádku. Utekla mu a on nevěděl, co má Sucrehovi říct. Sucre si to ověřuje a loučí se s Maricruz po telefonu. Ještě není připraven se za ní vydat a žít s ní nový život.

Mahone sbírá informace od McGradyho o Whistlerovi. Sám se vydává do potrubí, kde Whistlera nachází a snaží se ho dostat na dvůr. Ví, že Whistler je propuštka z vězení a to jediné Alex chce. Brzo se na scéně objevují Lecherovo muži a Michael.

Lincoln na jednom autobusu uvidí stejný nápis jako na papírku, který mu dal Michael. Autobus ho dovede až do banky, kde Lincoln vidí ženu jménem Sofia Lugo (která má také papírek, sebrala ho mtvému muži ze SONY, který prohrál boj s Michaelem), jak vyzvedá ptačí encyklopedii Jamese Whistlera. Lincoln si ale knihu bere a později Susan dává falešnou ptačí encyklopedii.

Mahone vítězoslavně dovádí Whistlera na vězeňský dvůr. Nyní má být Alex propuštěn, ale vězni to nedovolují. Nikdo už Lechera nebude dál poslouchat. Věznice se začíná třást a z potrubí vytrykne voda. Lechero tedy zůstává pánem věznice. Také ví, že o celou situaci se postaral Michael. Ten po Lecherovi chce, aby „očistil“ Whistlera. James tedy už není propustka z vězení a naštvaný Mahone zůstává v SONĚ. Whistler za vše děkuje Michaelovi a také se ho ptá, jaký je plán na útěk. Michael odpovídá, že nemá ani ponětí…
  • arthurcz
    arthurcz 26.2.2018 | 9:59:38

    No zatím mě to baví víc než předchozí série.


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)