S03E07: Vamonos

S03E07: Vamonos

CZ 5.11.2007 8 000 000 44 minut


Michael podnikává svůj útěk, ale plán musí rychle zastavit. Na svou stranu získává Lechera, který chce také utéci, protože ztrácí vliv ve věznici.

Lechero dává Michaelovi a Whistlerovi 15 minut přípravy na boj. Whistler se pak ptá Michaela, co to má znamenat. Ten mu vysvětluje, že potřebují rozruch a nyní jeden mají. Společně se připravují. Jeden stráž je omámený a na druhého začíná svítit sluníčko. Čas na útěk přišel.

Michael s Whistlerem utíkají. Jejich situaci jim ale ztíží mrak, který zakreje slunce. Michael se s Jamesem vracejí do cely a schovávají žebřík. To už si pro ně přichází Sammy, který je odvede na dvůr, kde se mají utkat. Michael se ještě snaží přemluvit Lechera, ale je pozdě.

Michaelovi a Whistlerovi nezbývá, než se utkat. Whistler má převahu a už chce zkoncovat s Michaelem. Najednou je ale spuštěn poplach a do vězení přicházejí bachaři. Ví, že někdo zdrogoval jednoho bachaře a navíc si všimli provazového žebříku ze Sammyho cely.

Lincoln, Sofia a Sucre se připravují na útěk vezňů. Sucre sleduje Susan, která přijíždí blízko k věznici. Sucre vidí LJe. Lincoln má mezitím potíže se Sofií, která nechce, aby Lincoln předal Whistlera Společnosti. Vše přeruší alarm, kteří všichni slyší z věznice.

Ve vězení mezitím bachař zabije jednoho vězně ze Sammyho cely. Bachař také nadává Lecherovi, že nedokáže vězně udržet na uzdě. Poté bachaři odcházejí. Lechero a Sammy ví, že nikdo z nich utéct nechtěl. Vše směřuje na Scofielda a Lechero si ho volá do své cely.

Susan zjišťuje, že žádní vězni neutekli a odjíždí s LJem pryč. Situaci jim ale překazí Lincoln se Sucrem, kterým se skoro podaří osvobodit LJe. Susan a jeden muž nakonec odjíždějí i s LJem. Lincoln je celý bez sebe.

Alex Mahone mezitím jede s agentkou a Sullinsem k soudu. Tady se má přiznat k vraždám a vypovědět pravdu o Společnosti. Mahone se převlíká a dává dohromady. Žádný soud se ale nekoná a Mahone musí čekat až do příštího dne. Večer dokonce Sullins Alexe spoutává.

Lechero se stále Michaela ptá, jestli se snaží utéct z vězení. Michael stále popírá, ale nakonec se neudrží a řekne pravdu. Nyní počítá pouze se smrtí. Lechero mu ale říká, že uteče s ním. Jeho velitelství v SONĚ se zhoršuje a brzo ho sesadí. Jeho jediná šance je také utéct.

Susan mezitím v SONĚ navštěvuje Whistlera. Vidíme, že se oba dobře znají a poznáváme skutečné jméno Susan. Jmenuje se Gretchen. Whistler říká, ať dá Scofieldovi další čtyři dny. I za čtyři dny to dokáže Whistler zvládnout. Celou situaci z cely pozoruje Michael…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)