S03E09: Boxed In

S03E09: Boxed In

CZ 14.1.2008 7 870 000 45 minut


Michael a Whistler se musí zpovídat ze svých činů. Michael se rozhodne říct vojákům pravdu a řekne jim vše o Společnosti a o plánovaném útěku.

Michael je odebrán k výslechu, nic ale nedokáže vysvětlit. Vrtulníky, ani útěk, proto je strčen do skleníku, na který neustále svítí slunce. Dokud Michael nepromluví, bude tu zavřen. Popřípadě tady zemře. Dělá si o něj starosti Lechero, který se potřebuje dostat ven.

K Lincolnovi a Sofii přijíždí Gretchen, která společně s Lincolnem odjíždí k nějaké kůlně. Po všem co Gretchen udělala, už jí Lincoln nemusí věřit, proto mu dává návnadu – na minutu si může popovídat s LJem. Dále Lincolnovi říká, že dále budou pokračovat podle plánu.

Do vězení se vrací Alex, který se pevně rozhodl nebrat žádné drogy. Od Whistlera si opatří novinky a společně přicházejí do Lecherova úkrytu, kde začínají kopat. Brzo ale uznají, že bez Scofielda to nepůjde. Bellick mezitím naštve jednoho z nových chlápků Lechera a ten ho vzápětí vyzívá na souboj. Bellick je z toho celý nesvůj a připravuje se.

Michael už nápor skleníku nevydrží a gnerálovi vše řekne. Poví mu vše o útěku, o Společnosti, o Whistlerovi a o únosu LJe. Generál si vše ověřuje a volá k sobě do stanice Whistlera. Ten nejdříve nechce spolupracovat, ale po trochu mučení, řekne, kdo operaci velí – Gretchen Morgan.

T-Bag mezitím zjišťuje, že Lechero jede v něčem se Scofieldem. Brzo se zjistí, že i oni by potřebovali odstranit Sammyho. T-Bag přichází za Alexem, chce po něm, aby zabil Sammyho. Místo toho mu bude dávat drogy. Mahone ale nesouhlasí a T-Baga vyhazuje.

Lincoln a Sucre se setkávají v baru, kde se pohádají a naštvaně od sebe odcházejí. Brzo za Sucrem přichází Gretchen, která chce, aby Sucre špehoval Lincolna. Za dobré informace dostane zaplaceno. Sucre později jde za Lincolnem a oznámí mu, že Gretchen na falešnou hádku skočila.

Michael volá Lincolnovi a ptá se ho, kde a kdy bude mít další schůzku s Gretchen. Lincoln mu to řekne a Michael vše prozrauje generálovi, který ihned se svými muži Gretchen zatýkají a odváží do stanice.

Gretchen po velkém mučení promlouvá, kde drží LJe. Společně s generálem tam jednou, ale Gretchen generála a jeho muže zabíjí. Na stanici v SONĚ je zvolen nový generál, který vůbec neví o co šlo, a tak vrací Michaela a Whistlera zpět do SONY.

Bellick se připravuje na boj. Omotá si ruce hadříkem, který byl namočený v acetonu. V boji tak omámý soupeře a vyhrává. Bellick získává v SONĚ slávu. Sucre mezitím musí do vězení znovu propašovat další balíček. Tentokrát už zadarmo. Balíček si vyzvedává Sammy, který tam nachází zbraň…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)