S04E02: Breaking & Entering

S04E02: Breaking & Entering

CZ 1.9.2008 6 530 000 44 minut


Don Self vysílá své svěřence do akce, aby ukořistili první kartu Scylly, která jim pomůže jednou provždy zničit Společnost.

Alex všem vysvětluje, že Whistlerovo úkolem bylo předat Scyllu „držiteli karty“. Sám Alex toho muže neviděl, ale viděl jeho řidiče. Don Self zajistí seznam všech bohatých řidičů a Alex hned řidiče poznává. Samotný úkol ale nebude tak snadý, celý objekt, kde „držitel karty“ bydlí, je velmi střežen.

Don mezitím seznamuje Michaela a spol. s dalším vězněm, který jim bude pomáhat – Roland Glenn, počítačový hacker. Roland byl zatčen za krádeže „na dálku“. Vyrobil přístroj, který při blízkosti jiného přístroje stahuje všechna data. To je přesně to, co Michael potřebuje. Stačí se dostat jenom ke Scylle blíž s přístrojem a stáhnout data.

T-Bag mezitím cestuje pouští. Chce se dostat do San Diega, řídí se podle Whistlerovy knihy. Po několika hodinách ho nacházejí lidi, kteří ho odvážejí do San Diega. Tady T-Bag zamíří na místo podle knihy a vyndavá si s trezoru Whistlerovo věci.

Michael, Lincoln a Alex usoudí, že vloupat se do domu „držitele karty“ bude nemožné. Proto využijí jeho uklízečku. Sára chytře vhodí Rolandovo přístroj ženě do kabelky. Žena jde ihned do bytu „držitele karty“ a Rolandovi se podaří stáhnout data Scylly. Poté Alex a Bellick okradou uklízečku o kabelku, ale přístroj nenacházejí. Musela ho nechat v domě.

Michaelovi nezbývá, než se vloupat do domu, jinak všichni budou prozrazeni a Společnost bude vědět, že někdo se pokusil zkopírovat Scyllu. Lincoln a Sucre spustí v domě „držitele karty“ poplach, zatímco Michael a Alex se vloupají do bytu a kartu skutečně nacházejí. Brzy všichni odtamtud mizí.

Don Self mezitím navštěvuje člověka, který kdysi pracoval pro Společnost. Chce, aby mu prozradil jistý informace, člověk ale nesouhlasí. Wyatt si mezitím zjišťuje, že Scofield a Burrows nejsou v žádné věznici. Také přichází na to, že Bruce Bennett zaplatil za ně kauci. Ihned za ním vyráží, Bennett ale nic neprozrazuje a Wyatt ho začíná mučit.

Roland stahuje data ze svého přístroje do počítače. Zjišťuje, že obsah nelze otevřít. Je zapotřebý mít všechny karty. A karet je celkem šest. Michael a spol. tedy musí najít ještě pět karet. Michael mezitím na sobě pozoruje nějakou nemoc, Sára nedokáže zapomenout na její únos a neznámý muž přichází za ženou a dává jí najíst. Je to Gretchen…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)