S04E07: Five the Hard Way

S04E07: Five the Hard Way

CZ 6.10.2008 5 370 000 45 minut


Lincoln se vydává do Las Vegas získat další kartu, zatímco Michael se vydává do budovy Gate za T-Bagem. Cestu jim ale zkříží Gretchen.

Michael a spol. se zaměřují na dalšího držitele karty. Lincoln, Sucre, Sára a Roland míří do Las Vegas zastihnout ho, zatímco Michael, Bellick a Mahone se vydají dostat T-Baga. Právě na toho mají další stopu. Sekretářka z Gate volala Bellickovi, že má o něm informace.

Gretchen mučí T-Baga, který jí rychle osvětlí situaci, jak se dostal ke knížce a k Whistlerovo věcem. Společně se postarají o zaměstnance Gate, který začal podezírat T-Baga, že není Cole Pfeiffer. T-Bag a Gretchen začínají spolupracovat a vymýšlet plán, jak získat Scyllu.

Generál s Wayttem chystají plán, jak zabít federálního agenta Dona Selfa. Ten jim ale vytrhne eso z rukávu, když sám přichází za Generálem a říká mu, ať ho nechá na pokoji. Také mu Don prozradí, že ví o Společnosti. Generál se ho pokusí dostat na svojí stranu, ale neúspěšně.

Michael, Bellick a Mahone přicházejí na místo setkání se sekretářkou. Vidíme, že jde o past. Celou akci vymyslel T-Bag, který potřebuje Michaela. Odváží je do Whistlerova bytu. Chce po Michaelovi, aby přišel na to, co obsahuje Whistlerova kniha o ptákách. Mahone mezitím z věznění utíká.

Sáře ani Lincolnovi se nepodaří dostat blíže k držiteli karty, takže na akci se vydává Sucre. Vypadá to, že držitel karty je gay a dokonce si pozve Sucreho do svého pokoje, kde Sucre zkopíruje kartu. Ve skutečnosti držitel není gay. Pouze chtěl někoho „dobrého“ pro svojí ženu.

Michael přichází na to, že Whistlerova kniha je plán, jak dekódovat Scyllu. Společně s T-Bagem se vrací do Gate, kde nacházejí podzemní místnost. Tady Michael oznamuje T-Bagovi, že už nebude spolupracovat. Vzápětí se objeví Mahone a zamyká T-Baga v jedné podzemní místnosti.

Lincoln mezitím Sáře vypráví o Michaelovo stavu. Krvácením z nosu trpěla i Michaelova matka. Na to také později zemřela. Lincoln a spol. opouštějí Vegas, starosti jim ale přidělá Roland, který oklame automat o několik peněz. Vyhazovači mu navíc seberou jeho stahovací přístroj.

Michael, Mahone a Self přicházejí na to, že Whistlerova kniha vede k zažízení k dekódování Scylly. Vypadá to, že ale nemají celý plán. Vzápětí Selfovi volá Gretchen, která má ten zbývající. Michael tak zjišťuje špatnou novinku, Gretchen žije…
  • R.-TedyS
    R.-TedyS 6.5.2017 | 19:24:13

    Zatím nechápu tak malé hodnocení téhle série .


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)