S04E12: Selfless

S04E12: Selfless

CZ 24.11.2008 5 250 000 44 minut


Michael se setká tváří v tvář s Generálem a vymýšlí plán, jak se zbavit z jeho radaru a získat Scyllu. Tým odhaluje zrádce ve svých řadách.

Ke Scylle za Michaelem přichází Generál. Lincoln, Sucre a Mahone odzbrojí Generálovu ochranku. Michael si bere Generálovu kartu a zasouvá ji, stejně tak i ostatních pět, do Scylly. Zjišťujeme, že karty pouze otevřely skutečnou Scyllu, ve které jsou veškeré informace o Společnosti.

T-Bag seznamuje Gretchen svému nadřízenému panu Whiteovi, který si všimne, že T-Bag má s sebou zbraně. Vzápětí se hned pokusí zavolat policii, to už ale má T-Bag a Gretchen celou Gate pod kontrolou. Drží všechny zaměstnance jako rukojmí. Pan White se pokusí utéct, je ale hned zabit.

Michael a spol. společně s Generálem přicházejí do jeho kanceláře. Před kanceláři se připravují agenti na osvobození jejich nadřízeného. Generál se mezitím snaží Michaela a spol. znervóznit tím, že jejich otec dělal pro Společnost jako popravčí. Brzo mu dojde, že nic z jeho triků nebude působit.

Don Self se dostává ze zajetí Fenga. Osvobozuje svojí spolupracovkyňi Miriam a posílá jí do Gate. Self je také nucen zabít Fenga. Miriam v Gate vyhání Gretchen a T-Baga. Zachrání všechny zaměstnance Gate a chytí T-Baga. Gretchen, která se mezitím pokusila zabít T-Baga, protože chtěla peníze pro sebe, utíká.

Michael ukazuje Generálovi pojistku, kterou na něj mají – jeho dceru Lisu Tabak, držitelkou jedné karty. Tuto informaci předala Michaelovi Gretchen poté, co se jí nepovedlo získat 6. kartu. Lisa je nyní vězněna Sárou a nebude puštěna, dokud Generál nenechá jít Michaela a ostatní se Scyllou ven. Generál nechce ztratit život své dcery a pouští Michaela a spol. se Scyllou z budovy.

Michael, Lincoln, Alex a Sucre se chytrým způsobem ztratí pronásledovatelům a vrací se k Selfovi, kterému předávají Scyllu. Mezitím se k nim přidala i Sára. Self bere Scyllu a oznamuje všem, že od teď budou všichni volní. Přesně jak slíbil. Všichni začínají mít radost.

Michaelovi není znovu dobře a požádá Selfa, ať pro něj pošle sanitku. Poté, co Self dlouho neodpovídá, zavolá mu. Číslo je odpojené. Papíry, ve kterých je propuštění Michaela a spol., jsou prázdné. Self je zradil. Don se mezitím setkává s Miriam, která má v zajetí T-Baga. Don bez milosti zabijí Miriam. Nyní zjišťujeme, že Don chce Scyllu prodat. Self všechny zradil…
  • arthurcz
    arthurcz 1.3.2018 | 13:42:47

    No celá slavná loupež mě svojí naivitou málem zabila a finální „zvrat“ téhle epizody asi čekal každej, prostě jen způsob jak sérii natáhnout na dvojnásobek.

  • R.-TedyS
    R.-TedyS 7.5.2017 | 14:41:50

    Jeden z nejlepších dílu Prison Break, čekám že od teď to půjde do kytek .


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)