S04E18: VS.

S04E18: VS.

CZ 24.4.2009 3 060 000 44 minut


Bratr proti bratru. Michael nesouhlasí s Lincolnovým postupem a je ochotný Společnost zničit, zatímco Lincoln věří v dohodu, kterou mu nabídl Generál.

Odstřelovač nestačí zastřelit Lincolna, protože ve správnou chvíli se objeví Mahone, Self a T-Bag. Při přestřelce je ale odstřelovač zabit. Lincoln si aspoň bere jeho telefon, který ho díky informacím Společnosti dovede až na Indickou ambasádu.

Michael a Sára mezitím dorážejí do Miami, kde přebývají v jednom bytě kamarádky Sáry. Sára si zde dělá těhotenský test, který je pozitivní. Michael mezitím luští šifru, kterou našel u muže, který je měl zabít. Místo dovede jeho a Sáru k autu, kde je zbraň, telefon a mapa k letišti, která je má dovést k muži s iniciály VS.

U Indické ambasády udělá rozruch T-Bag, který tak dává čas Lincolnovi a spol., aby se dostali dovnitř. I když se mu to podaří, později T-Bag dostává pěknou nakládačku od ochranky ambasády. Naštvaný T-Bag tak volá Generálovi a oznamuje mu to, co Lincoln nedokázal – že jeho matka má Scyllu. Generál ihned vyráží do Miami.

Christina, která je v Indické ambasádě, nabízí svému obchodnímu partnerovi z Indie data na Scylle, díky jímž by byla jeho země kupředu oproti ostatním. Partner Naveen souhlasí a slibuje Christině, že příštího dne přednese přednášku o řešení aktuální situace jeho státu.

Lincoln, Self a Mahone nezastihují Christinu, ale před Indickou ochrankou se vydávají, že tu byli s ní. Jeden z ochranky dává Lincolnovi papírek, který tu Christina zapomněla. Je na něm, že muž Vincent Sandinsky brzo dorazí do Miami. Lincoln a spol. vyrážejí bleskově na letiště.

Christina volá muži, který měl vyzvednout Vincenta Sandinského, ale telefon zvedá Michael, který ho našel v autě. Christina nyní ví, že u Sandinského bude první Michael, proto posílá své muže na letiště. Pozdě, Michael a Sára vyzvedávají Sandinského jako prvního.

Michael, Sára a Sandinsky jsou ale brzy chytnuti lidmi od Christiny. Zachrání je ale právě přijíždějící Lincoln, Self a Mahone. Ti si berou Sandinského k sobě na výslech a opouštějí Michaela a Sáru. Zatímco Lincoln věří v Sandinského nevinu, Michael v jeho telefonu nachází e-maily, které posílal jeho matce…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)