S04E20: Cowboys & Indians

S04E20: Cowboys & Indians

CZ 8.5.2009 2 990 000 44 minut


Michael se spojuje s Lincolnem a oba bratři začnou spolupracovat. Michael ovšem dostává nabídku od Generála a jeho matky, kteří vězní jeho blízké.

Michael a Lincoln vymýšlejí plán, jak utéct z konference. Všude je plno agentů, kteří je chtějí zatknout. Ve zprávách běží, že indického představitele Naveena zabili Číňané a Lincoln s Michaelem. Self, který se vydává za agenta FBI, pomáhá bratrům dostat se ven.

Sám Self se dostane do potíží, když pravý agent FBI přichází na to, že Self má být už dávno po smrti. Don ho „nešťastnou“ náhodou zabije. Michael a Lincoln mezitím omráčí stráže, vezmou si jejich uniformy a prchají. Při útěku jim také pomůže agent Společnosti poslaný Generálem.

Christinin plán se podařil. Z pouhé konference nyní může nastat celosvětový konflikt, do kterého se připojí Indie, Čína, Rusko a i jiné státy. Otec Naveena, sám premiér Indie, chce po Christině, aby mu prodala Scyllu. Scylla obsahuje také nové válečné metody, které by se Indii hodili. Christina, která měla celý plán od začátku důkladně promyšlený, se domlouvá s premiérem na prodání.

Michael, Lincoln, Mahone a Self přichází za Generálem. Ten je naštván, že nemají žádné výsledky a rozhodne se zabít někoho z jejich blízkých. Karta padne na Selfa, kterému agenti Společnosti zabíjí ženu. Naštvaný Self utíká od Generála a skáče do moře. Po chvíli ho vidíme, jak vyplave na pevninu se zraněnou nohou.

Michael tuší, že jeho matka po takovémto konfliktu bude chtít prodat Scyllu do zahraničí. Proto si zjistí jméno banky, která dokáže bankovní převody ze zámoří do zámoří provést v co nejkratším čase. Michael, Lincoln a Mahone si berou kukly a vyrážejí do banky.

V bance se opravdu nachází Christina. Michael a spol. jí berou kufřík se Scyllou a hned utíkají. Před bankou ale na ně čekají agenti. Lincoln se obětuje za Michaela a dává jemu a Mahonemu čas na útěk. Sám Lincoln je chycen Christinou.

T-Bag si myslí, že až Michael získá Scyllu, pokusí se Generála oklamat. Proto vyráží do bytu, kde je Sára a bere jí ke Generálovi. Ten se právě dozvídá, že Michael má Scyllu a chce po něm, aby mu jí vrátil, nebo Sáru zabije. Tu samou nabídku ale dostává Michael i od své matky, která hrozí, že zabije Lincolna. Jako důkaz ho střílí k plicím…
  • arthurcz
    arthurcz 5.3.2018 | 8:00:34

    Při v ší úctě už je to jen větší a větší kravina, ještě v půlce série z toho mohli plus mínus vybruslit happyendem, od nástupu matky mi to hlava nebere a jen se těším na konec.


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)