S04E22: Killing Your Number

S04E22: Killing Your Number

CZ 15.5.2009 3 320 000 52 minut


Ve finále jde všem o životy. Michael zvažuje, zda věřit starému nepříteli, který jemu a všem jeho přátelům nabízí možnost dostat se na svobodu.

Výbuch ale stále nenastává. Nastane až tehdy, když Mahone ručně spustí bombu. Poté ihned s Lincolnem utíkají do aute, kde na ně už čeká Michael se Sárou. Protože Lincolnovo stav se stále horší, vyrazí všichni do nemocnice, kde se Sára pokusí sehnat nějaké lékařské potřeby.

Sucre a C-Note volají Sáře, aby jim řekla, kde Lincoln a Michael jsou. Sářin telefon ale má T-Bag, který předstírá, že nyní pracuje s Michaelem. Po chvíli se T-Bag se Sucrem sejdnou. Ten ho ale s C-Notem zajmou a chtějí z něj dostat informaci, kde je Generál, protože u něj zřejmě bratři budou.

Sára a Alex vyrážejí do nemocnice. Sára úspěšně sežene lékařské potřeby, ale Mahone je zatčen agenty, kteří v nemocnici vyslýchají Selfa. Ten jim už ale moc neřekne, protože po návštěvě agenta Christiny, nemůže mluvit. Sára se tak vrací sama k Lincolnovi a Michaelovi.

Michael, Lincoln a Sára jsou zajmuti Společností, která je našla přes jejich telefony. Všichni jsou předevedeni před Generála, který chce vědět, kde je Scylla, nebo jeho spojka v Panamě zabije Sofii. Naštěstí včas přichází Sucre a C-Note, kteří vymlátili z T-Baga, kde se Generál nachází.

Michael nechává Generála žít, ještě předtím se ale ujístí, aby Sofie byla v pořádku. Poté Michael zavede všechny k místu, kde má Scyllu ukrytou. Jejich problémy ale nejsou u konce. Objevuje se Christina, která výbuch přežila. Postřelí Michaela, ale vzápětí je zabita Sárou.

C-Note všem oznamuje, že jediný způsob, jak se dostat na svobodu, je dát Scyllu Kellermanovi, který ji předá OSN. Michael za ním vyráží. Dozvídáme se, že tehdy byl Paul osvobozen skupinou, která pracovala proti Společnosti. Michael mu předává Scyllu a vzápětí jsou všichni volní.

Michael a ostatní rozhodnou o osudu T-Baga. Ten poputuje zpět do Fox River, kam zanedlouho dorazí také Generál, kterému je určené elektrické křeslo. Sledujeme události o 4 roky později, co byli všichni osvobozeni. Alex se nevrací k Pam, ale po nějakém čase začne chodit s Felícií Langovou. C-Note, už jako svobodný, se vrací ke své rodině.

Self končí jako nemluvně v ústavu pro osobní péči, kde zřejmě zůstane do konce života. Paul Kellerman se stává kongresmanem a bojuje spravedlivě se zločinem a nikdy už nepřipustí, aby vznikla Společnost, jakou vybudoval Generál Krantz.

Sucre šťastně poté žije s Maricruz a se svojí malou dcerkou. Lincoln tráví čas se Sofií a LJem a T-Bag si užívá své dny ve Fox River. Jednoho dne se sejde Sára, Lincoln, Mahone, Sucre a malý Michael a jdou navštívit muže, který zemřel. Na náhrobku je napsáno Michaelovo jméno…
  • Jana13.13
    Jana13.13 22.6.2018 | 20:17:00

    Ač vím, jak to s Michaelem nakonec všechno bude, ta poslední scéna mě vždycky dostane <3


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)