S04E23: The Old Ball and Chain

S04E23: The Old Ball and Chain

CZ 27.5.2009 3 000 000 45 minut


Sára je zatčena za vraždu Christiny Scofieldové a okamžitě odvedena do vězení. Michael vymýšlí plán, jak svou ženu dostat z vězení.

Vracíme se o 4 roky zpět před Michaelovo smrtí. Michael se Sárou se konečně berou a pořádá se velká oslava, na které nechybí Lincoln nebo Sucre. Najednou ale přijíždějí policisté a zatýkají Sáru za vraždu Christiny Scofieldové.

Sára je převezena do vězení v Miami, kde prožívá perné chvilky. Hned první den ji zmlátí strážnice a také se ji někdo pokusí otrávit. Zjišťujeme, že Generál, který je ve stejné věznici, ale v oddělení pro muže, si zaplatil její smrt u ženy, která je se Sárou ve vězení – Gretchen.

Mahone se mezitím v Chicagu snaží získat svoji bývalou práci u FBI. Ale ani po přimluvení agentky Langové u nadřízeného Richarda Sullinse Alex neprochází. Richard ale dává Alexovi jinou nabídku. Když bude sledovat Michaela, mohl by získat svůj odznak zpět.

Zoufalý Michael zjišťuje, že se někdo pokusil Sáru zabít. Navíc se také dozvídá, že Sára by mohla dostat i doživotí, proto se rozhodne jí z věznice vysvobodit. Sucre s Lincolnem sbírají všechny potřebné věci okolo věznice. Pomáhá jim i právě přicházející Alex.

Michael usoudí, že jediný možný plán, jak Sáru osvobodit, je přes letadlo a naplánovaný požár. Lincoln tedy proto přichází do Miamského vězení za T-Bagem, od kterého chce založit požár. T-Bag za to ale chce Generálovo peníze, které putovali ke Gretchen na zabití Sáry.

Sára se přidává k vězeňskému gangu, aby zde byla pod ochranou před Gretchen, o které ví, že se jí pokusila zabít. Gretchen to ale vytuší a představitele gangu, „taťku“, odstrčí chytrým způsobem na samotku.

Michael se pokusí přemluvit ředitelku vězení o přesun Sáry do jiného zařízení, ta ale nevyhoví. Michael znovu začíná krvácet z nosu a radši si dojde k lékaři. Poté předává Sáře tajnou zprávu, aby věděla, co chystá. Zprávu si ale přečte i Gretchen, která Sáře zdůrazňuje, že jestliže neuteče s ní, neuteče nikdo…
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)