S04E24: Free

S04E24: Free

CZ 27.5.2009 3 000 000 45 minut


Sára zažívá ve vězení kruté časy, ale Michael jí dokáže dostat z vězení. Při útěku ovšem nastanou komplikace, které stojí někoho život.

T-Bag od Generála chytrým způsobem zjistí, kdo vlastní peníze toho, kdo zabije Sáru. Poté Bagwell předává, co zjistil Lincolnovi, který se Sucrem za Generálovo spojkou vydá a ukradou ho o peníze. Generál je tak nyní bez peněz a T-Bag vítězoslavně slaví.

Michael natáčí na CD video, které společně se zprávou od doktora předá Alexovi. Společně vyrazí za pilotem, který je má snést k věznici. Mahone začíná Michaela litovat a poví mu o tom, že FBI ho na něj nasadila. Společně vymýšlejí nový plán, jak se do vězení dostat.

Poté co Generál zjistil, že Gretchen nezabije Sáru, zaplatil si jinou ženu ve vězení. Ta se pokusí Sáru zabít, naštěstí ale včas zasáhne Gretchen a ženu zabije. Sára dostává novou kódovanou zprávu od Michaela, že při útěku se musí dostat do vězeňské kaple.

Mahone volá agentům, aby obsadili věznici, protože se chystá útěk z vězení. Když letadlo přilétá a skáče z něj muž, všichni agenti začnou střílet. Když ale k muži přicházejí, zjišťují, že je to pouze jen figurína. Michael odradil jejich pozornost a už se dokonce dostal do vězení.

Sára s Gretchen se znovu budou muset poprat, aby se dostali do kaple. Při rvačce je ale Gretchen zraněna, takže cesta ke kapli je trošku zkomplikována a chycena strážníky. Naštěstí neprozradí Sáru a ještě jí stáčí hodit přívěšek pro její dcerku Emily.

T-Bag si kontroluje svůj účet, na kterém má mít od Lincolna Generálovo peníze, ale nic tam není. Proto se vydává za ředitelkou věznice a poví jí o tom, že měl pro Michaela založit požár. Ředitelka vězení ihned vypíná spínače kouře, aby nedošlo k evakuaci vězňů.

To přesně ale Michaelovi vyhovuje, protože takhle předpokládal, že věci půjdou. Brzo se dostává do kaple, kde na něj čeká Sára a společně se dostanou do potrubí, které je zavede až k Lincolnovi. Problém je ale dostat se přes dveře, které se otevřou pouze při velkém přepětí.

Michael vysvětluje Sáře, že aby se dostala v bezpečí ven, musí dveře otevřít, zatímco on vyvolá přepětí. Oba se spolu naposled políbí a loučí. Michael vyvolává přepětí, při kterém umírá. Sára otevírá dveře a doráží k Lincolnovi, Sucremu a Alexovi.

Mahone a Sucre se loučí s Lincolnem a Sárou. Sucre předává Sáře Generálovy peníze a Mahone dává Lincolnovi CD, které nahrál Michael. Cestou na Kostariku, kam Lincoln se Sárou jedou za Sofíi a LJem, si pustí video, ve kterém Michael říká, že stále měl nádor a že mu nezbývalo i tak moc času. Loučí se s nimi a zdůrazňuje jim, že konečně, konečně, jsou všichni volní.
  • arthurcz
    arthurcz 5.3.2018 | 11:13:35

    Vygradovalo to v takovou naivní kravinu, že to už nesnese komentář…

  • R.-TedyS
    R.-TedyS 8.5.2017 | 22:30:02

    Viděl jsem přes 20 seriálu a žádnej ve mě nevyvolal takové „emoce“,napětí,přek­vapenost. Prostě skvělý, vím že je ještě 5. serie, tak doufám že to neposerou . Celou sérii bych hodnotil 8,5/10. Důvod je že mě vždycky zajímala Company a v předešlých sériích neměla moc prostoru.


Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Wade Williams (Brad Bellick), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), William Fichtner (Alexander Mahone), Chris Vance (James Whistler), Peter Stormare (John Abruzzi), Steve Mouzakis (Van Gogh), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)