Návrat Alexandera Mahoneho do šesté řady je mnohem reálnější, než tomu bylo minule

Návrat Alexandera Mahoneho do šesté řady je mnohem reálnější, než tomu bylo minule

29.3.2018 18:33


Výkonný producent seriálu Prison Break Paul Scheuring se nyní jasně vyjádřil, že existují reálné šance, že se v očekávané šesté řadě dočkáme populárního agenta Alexandera Mahoneho. Ten se naposledy objevil ve čtvrté řadě a od té doby o postavě nic nevíme.


Agent FBI Alexander Mahone se poprvé představil na začátku druhé řady, kdy tajně pracoval pro Společnost, která mu přikázala, aby zabil všechny vězně, kteří utekli a spolupracovali s Michaelem Scofieldem ve věznici Fox River. Pár z nich dokázal Mahone dokonce odstranit (například Johna Abruzziho či Tweenera), ale nikdy nedokázal chytit (nebo alespoň ne na dlouho) Michaela s Lincolnem.

Na konci druhé série na něj Michael ušil boudu a Mahone skončil v panamském vězení Sona za držení drog. Tam se shodou okolností ocitl i Brad Bellick, Theodore Bagwell a také Michael. Neochotně všichni spojili síly a naplánovali si útěk z tohoto nebezpečného vězení, což se nakonec všem (každému za trochu jiných okolností) podařilo. Vztah Michaela a Mahoneho se vylepšil, ale Lincoln byl k němu stále skeptický, protože mu zabil jeho vlastního otce.


(Co by nám mohl Alex ještě nabídnout? Foto: Fox)

Mír vyhlásili až v průběhu čtvrté řady, kdy byli nuceni spolupracovat s vládním agentem Donem Selfem, který po nich chtěl, aby zničili proslulou Společnost výměnou za vytouženou svobodu. To se nakonec nesourodé partě podařilo. Alexandera Mahoneho jsme naposledy viděli v doplňkovém filmu ke čtvrté řadě s názvem Final Break, kde pomáhal Michaelovi dostat Saru Tancredi z vězení. Když byla oznámena pátá řada, o návratu Williama Fichtnera se příliš nemluvilo.

Výkonný producent seriál Paul Scheuring zkrátka řekl, že nenašel místo a příběh pro všechny postavy, když pátá řada měla jen devět epizod. Nyní se ale zdá, že u některých postav (Fernando Sucre, Benjamin Miles Franklin) byl příběh již odvyprávěn, a tak by se mohlo dostat opět na Mahoneho. Už dříve se Scheuring vyjádřil, že šestou řadu má již pečlivě rozmyšlenou. Mahone tedy může být jeho součástí, o návrat mají zájem i jiní herci.

Na čem nyní bude záležet? Zřejmě na samotném Williamu Fichtnerovi. Ten aktuálně hraje v seriálu Mom, sem tam se objeví i v nějakém celovečerním filmu. O jeho tužbách k návratu zatím nic moc nevíme, ale přeci jenom to byla jedna z jeho velkých rolích, tak doufejme, že Fichtner ještě nad Prison Breakem úplně nezavrhl a snad tohoto zabijáka ještě jednou v akci uvidíme.

Přáli byste si, aby se Mahone do seriálu vrátil?

Zdroj: SpoilerTV.com


Jít na Prison Break | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!