Prison Break se příští rok na televizní obrazovky nevrátí, za pár let možná ano

Prison Break se příští rok na televizní obrazovky nevrátí, za pár let možná ano

21.5.2017 16:54


Poněkud neobvyklé prohlášení vydala televizní stanice Fox, která prohlásila, že Prison Break zatím neobnovuje pro šestou řadu, zároveň seriál ale neruší. V budoucnu se tak někdy možná nové sezóny dočkáme, ale rozhodně to nebude v příštím roce. Michael s Lincolnem se tak snad někdy vrátí.


Stanice Fox nezruší pátou řadu seriálu Prison Break, ale zároveň ho neobnovuje pro šestou řadu. Co si tedy o tom máme myslet? Vedení Foxu je údajně velice spokojené s novou řadou. Pátá sezóna je podle nich kvalitní, vrátila se ve velkém stylu a představila zajímavou zápletku. Sledovanost a ratingy sice nejsou moc oslnivé, ale Fox nad Prison Breakem úplně neláme hůl.

(Na takovýto podobný plakát s návratem si budeme muset počkat. Foto: Fox)


Celá série je prezentována jako event series, tedy pouze jednorázová událost. Tvůrci a hlavní herci (především Wentworth Miller a Dominic Purcell) mají zájem se podílet na šesté řadě, ale s novou řadou musí příjít i nové nápady. Výkonný producent seriálu Paul Scheuring prohlásil, že vše se musí pečlivě naplánovat. Je třeba, aby se tým sešel, zapracovalo se na námětu. Jelikož všichni počítali pouze s devíti epizodami, dopředu se moc nepřemýšlelo. Nikdo nechce pošpinit značku nějakou slabší řadou jako v případě čtvrté sezóny, která se dle očí diváků příliš nepovedla.

Seriál tedy tak prozatím skončí pátou řadou, která možná bude poslední, ale také jí být nemusí. Stanice Fox má seriál opravdu ráda, a tak show neruší. V budoucnu je klidně možné, že se dočkáme šesté série, s jistotou ale můžeme říci, že to nebude v seriálové sezóně 2017/2018. Pakliže se ale Scheuringovi podaří vymyslet zajímavý námět a dá dohromady znovu starou partu, stanice Fox by měla být otevřená dalšímu pokračování.

Jaké máte pocity z této zprávy? Zasloužil by si seriál šestou řadu, nebo by bylo lepší ukončit příběh v sezóně páté?


Jít na Prison Break | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!