S odprodejem studia Fox Disneymu nemá vedení v plánu vzkřísit Prison Break ani 24

S odprodejem studia Fox Disneymu nemá vedení v plánu vzkřísit Prison Break ani 24

20.4.2020 16:37


Již se to nějakou dobu ví, ale radši připomínáme, že se seriálem Prison Break je nejspíš definitivní konec. I když se scénář šesté řady připravoval do sebemenšího detailu, Disney smetlo nápady ze stolu. Stejně tak studio nemá zájem o návrat k sérii 24, nad kterou dlouho visel otazník.


Prison Break se nejprve dočkal čtyř řad, jednoho televizního filmu a po několika letech i páté řady, která nakonec u kritiků a fanoušků zabodovala. Tvůrci pyšně hlásili, že budou pracovat na šesté řadě a postupně se k našim hrdinům vrátí, ale bude to trvat o něco déle, než je u standardních seriálů běžné. Poslední řadu jsme viděli v roce 2017, od té doby jsme sice na webu psali pár novinek, ale samotná výroba se moc daleko neposunula.

A zdá se, že už se ani nikam neposune. V průběhu minulého roku gigantické studio Disney koupilo značnou část studia Fox. Rychle se tedy začaly rušit projekty a plán na dalších pár let se změnil. A to se bohužel dotklo i našeho seriálu Prison Break. Stanice Disney aktuálně nemá tendenci se k sérii vracet a nějakým způsobem ji oživovat. Zdá se tedy, že je se sérií (pro tuto chvíli) konec.


(Příběh bratrů je asi u konce. Foto: Fox)

Určitě je většina fanoušků smutná, na druhou stranu pátá řada skončila poměrně uzavřeně. Bratři se setkali, přestali utíkat a žijí v poklidu se svou rodinou. Jaký lepší konec bychom mohli dostat? Musíme to tudíž brát z pozitivní stránky. Na druhou stranu naděje umírá poslední. V korporátu jako je Disney se také mění vedení, nebo třeba i to staré mění názory. O případném vývoji situace vás budeme informovat.

Nemůžeme ovšem skončit jen u našeho seriálu. Vrátíme se i k legendárnímu seriálu 24. Fox se několikrát pokoušel ho vzkřísit bez Jacka Bauera, nový seriál 24: Legacy sice nebyl špatný, ale u fanoušků a kritiků tolik nezabodoval. Spin-off s ženskou hrdinkou se bohužel nikdy nerealizoval a zdá se, že Kiefer Sutherland se od role Jacka posunul dál a za sérií udělal tlustou čáru.

Jak se díváte na konec páté řady seriálu Prison Break? Byl to uspokojující ko­nec?

Zdroj: SlashFilm.com


Jít na Prison Break | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!