Whip

Whip

Augustus Prew Sezóny 1 2017 - 2017


Michaelův spoluvězeň, který s ním spolupracoval na jiných útěcích z vězení.

5. řada

Whip je spoluvězeň Michaela Scofielda a je jeho dlouholetým přítelem, i když ho v podstatě nezná. Whip neví, jak se ve skutečnosti jmenuje, jaká je jeho minulost a neví dokonce ani nic o Sáře a Lincolnovi. To vzbuzuje u Whipa trochu nedůvěry a občas má na Michaela podivné narážky. Rád by věděl o svém parťákovi víc.

Whip spolupracuje s Michaelem již několik let. Společně spolu pracovali na různých projektech CIA, kdy Michaelovým úkolem vždy bylo někoho dostat z vězení. Whip takto se Scofieldem spoluúčastnil na útěku z vězení z Kolumbie a Egypta. Nyní jsou oba v jemenském vězení Ogygia, které se zdá, co se týče životních podmínek, jedno z nejhorších. Hrozba útoku ze strany Islámského státu v Jemenu hrozí na každém rohu.

Whip pomáhá Michaelovi utéci i z tohoto vězení. Nakonec se jim to společně podaří. Do své křížové výpravy ještě zahrnou feťáka Jae, gaye Sida a také radikála Abu Ramala, který je hlavou Islámského státu a kterého má za úkol dostat Michael z vězení. Scofield ovšem chtěl Ramala v Ogygii nechat, ale okolnosti ho donutili zapojit ho do útěku. Whip následně pracuje s Michaelem a Lincolnem na cestě, jak se dostat z obléhaného Jemenu.