Seriál První republika se na podzim vrátí na obrazovky ČT s třetí řadou

Seriál První republika se na podzim vrátí na obrazovky ČT s třetí řadou

2.8.2018 10:05


Vypjaté emoce, box, swing i přeobsazení jedné z hlavních rolí. To vše přinese třetí řada seriálu První republika.


Nová řada seriálu První republika přinese řadu změn. Tou největší je přeobsazení jedné z hlavních rolí. Irenu Valentovou, kterou ve druhé řadě ztvárnila Anna Fialová, nyní ztvární slovenská herečka Katarína Šafaříková.

(Stanislav Majer, Katarína Šafaříková, foto: Česká televize)


Irenin příběh ve druhé sérii končil její svatbou s německým obchodníkem Hansem von Lippim, kterého hraje Stanislav Majer. Nový člen rodiny Valentových bude jedním z hlavních hybatelů děje. Scenáristé se zaměřili na jeho vztah s Irenou a na to, jak jejich sňatek z rozumu ovlivní další členy rodiny Valentových.

Větší prostor dostane také Magdalena Velentová (Veronika Arichteva), bývalá manželka Vladimíra (Ján Koleník). Zatímco ve druhé řadě se tato postava potýkala zejména s problémy, které souvisely s vedením Škvorova lihovaru, tak v nové řadě ji kromě této linky čeká lovestory, a dokonce i nabídka k sňatku.

(Ján Koleník, Veronika Arichteva, foto: Česká televize)

Podle režiséra Bisera A. Arichteva bude nová série mnohem vypjatější a bude hlavně o osobních vztazích. Dalším novým motivem v seriálu bude box a soupeření o účast na olympiádě.

Druhá řada, ve které hrály hlavní roli auta a firemní vztahy, končila v roce 1929 krachem na newyorské burze. Třetí řada by měla na tuto událost navazovat a zobrazit osudy rodiny Valentových od počátku 30. let až do roku 1945.


Jít na První republika | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!