Liam O'Connor

Liam O'Connor

Josh Hopkins Sezóny 1 2015 - 2016


Školitel nováčků na akademii FBI v Quanticu.

První série

Liam O'Connor je vyhořelý agent FBI, který s nevolí přijme místo učitele na akademii FBI v Quanticu, které mu zařídila jeho bývalá milenka a současná zástupkyně ředitele této akademie Miranda. Bez vědomí své nadřízené nasadí Liam do Quantica tajného agenta jako součást své vlastní operace. Liam tedy možná nebude tak bezmocný a nevinný, jak to může vypadat. Po bombovém útoku nahrazuje Mirandu v pozici zástupce ředitele a vede tým, který má za úkol dostat za mříže teroristy, a je přesvědčený, že za útokem je právě Alex, pro kterou měl na akademii podle všeho slabost.

Na konci série je odhaleno, že Liam je oním teroristou, který umístil bomby na nádraží Grand Central, ve Velícím středisku FBI a je zodpovědný za smrt Claytona, Natalie, Drewa, Simona stovek dalších lidí. Vše si naplánoval dlouho dopředu. Nejprve usiloval o to, aby Alex vykopli z akademie. Ona by pak vypadala jako zhrzený vykopnutý nováček a měla by motiv. Ale protože Alex byla jedním z nejtalentova­nějších studentů, nikdy neodešla. Ačkoli mu to trochu narušilo plány, i tak je uskutečnil. Jeho cílem bylo narafičit to tak, aby všechny cesty vedly k Alex. Fyzicky nastražil důkazy v jejím bytě, aby to vypadalo, že bombu vyrobila ona. Její bezvládné tělo položil na místo prvního útoku. Na pomoc si vzal i některé nováčky, které donutil ke spolupráci. Všechny je špehoval, znal jejich slabiny a využíval jejich zranitelností. Ty pak použil, aby je přesvědčil, že nemají jinou možnost, než se obrátit proti své zemi. Otázkou ale zůstalo proč.

Na to Liam odpověděl v závěrečném monologu, než ho Alex s Ryanem zastřelili. Podle svých slov zabil stovky lidí, aby „zachránil miliony před rakovinou, kterou je FBI, než zamoří celou zemi.“ Vyjmenoval několik známých případů, ve kterých byla podle něj FBI zkorumpovaná nebo selhala (atentát na Martin Luther Kinga, Waco), a jeho záměrem bylo přivézt úřad do nesnází a ukázat, že si FBI vypěstovala vlastního teroristu. Ryanovi řekl, že chtěl FBI „přebudovat“ a že Michael, Alexin otec, by to takto chtěl.

Josh Hopkins jako Liam O'Connor Foto: ABC
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!