Reign

Reign


Reign je nové, historické drama v seriálové podobě. Jeho tvůrcem je Laurie McCarthy. Seriál je zaštítěn televizní stanicí The CW, která ho bude vysílat v seriálové sezóně 2013–14. Série sleduje osudy mladé Marie Stuartovny, královny Skotska, ve Francii 16. století.

Foto: CW

Mladá Mary, královna Skotska od svých šesti let, je tvrdohlavá panovnice – krásná a vášnivá, připravená na převzetí moci. Společně se svými čtyřmi nejbližšími přítelkyněmi a dvorními dámami přijíždí do Francie roku 1557. Zde, na dvoře francouzského panovníka, má vytvořit silné spojenectví mezi Skotskem a Francií v podobě zasnoubení s královým synem, Francisem. Jenže svazek není ještě stvrzen a podepsán; vše záleží na politice, náboženství a tajných spojenectvích, než na volbách vlastního srdce.

Princ Francis je sice fascinovaný mladou dívkou, přesto se jako většina mladých mužů nehodlá tak brzy oženit, obzvláště kvůli předchozím pletkám s dvorní dámou a jeho vlastním námitkám ohledně spojenectví se Skotskem. Další komplikací je Francisův nevlastní bratr Bash, který navzdory svému nemanželskému statusu zůstává v králově velké přízni.

Nelítostní nepřátelé a temné síly usilují o zmaření Maryiina sňatku s Francisem, dokud se neobjeví zahalený rádce, jenž se stane jejím spojencem. S nebezpečím a sexuálními intrikami na každém temném rohu, Mary se svými přítelkyněmi vzchopí a pokusí se hrdě čelit všem nesnázím, připravena vládnout nové zemi a vytvořit rovnováhu mezi potřebami její země a vlastního srdce.

Thumbnail Play icon


loading…