Rosa Ortecho

Rosa Ortecho

Amber Midthunder Sezóny 4 2019 - 2022


Lizina starší sestra, která zemřela před deseti lety při autonehodě.

Rosa je devatenáctiletá dívka, která vedla komplikovaný život. Vyžívala se v umění, ať už šlo o malování, hudbu, tancování či psaní básniček. Nejčastěji po různých věcech malovala růži a často si i kreslila na své boty. Vedla radostný život, dokud se nedostala k drogám, které požívala její matka Helena, a postupem času se u ní vyvíjela čím dál větší závislost na těchto omamných látkách. Začal být vzpurná, rebelská a neustále se s každým hádala. Navíc se dozvěděla, že její otec Arturo ve skutečnosti vůbec není jejím otcem, ale že je výplodem aférky mezi Helenou a místním šerifem Jimem Valentim.

Okolo dubna 2008 se Rosa spřátelila s Isobel, nicméně neměla tušení, že Isobel není sama sebou a její tělo ovládá jiný mimozemšťan, který se do Rosy zamiloval. V červnu 2008 měla podle všeho Rosa řídit pod vlivem drog a dostala sebe a dvě další dívky do bouračky, při které všechny tři zahynuly. Spoustu lidí z Roswellu jí tak posmrtně dávalo za vinu smrti oněch dvou dívek a Rosini pozůstalí se stali terčem nenávistných lidí.

Nicméně o deset let později naleznou Michael a Isobel Rosino tělo v mimozemském kokonu a Max použije své léčitelské schopnosti, aby se ji pokusil vzkřísit. To se mu sice povede, ale sám při tomto činu umírá. Rosa zjišťuje, jak se za těch 10 let život v Roswellu změnil. Navíc se u ní postupně začínají projevovat mimozemské schopnosti a prožívá intenzivní sny, kvůli jejichž umlčení se opět obrátí k omamným látkám.

Foto: The CW

Rodinní příslušníci:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!