Postřehy ze čtvrté a páté epizody

Postřehy ze čtvrté a páté epizody

10.12.2017 15:15


Runaways se nám pomalu začínají rozjíždět. Hrdinové nabírají na svých schopnostech a konečně se nám představil zbytek antagonistů, kterých se ujali zkušení herci. Co zatím víme o muži na lůžku a jakou budoucnost věští Steinův přístroj? Na tyto otázky vám odpoví naše postřehy.


Detektiv Flores

Flores je další postavou v seriálu, která vychází z komiksu. Jeho role je zde velmi obdobná, Florese platí PRIDE, aby za ně uklízel jejich nepořádek a donášel jim na nepřátele. Na stránkách komiksů byl vykreslen jako typický břídil, jehož zlá organizace pošle na misi, ale on opakovaně neuspěje. V seriálu se nám ještě pořádně nepředstavil, ale už výběr herce značí, že oproti rodičům půjde o pořádného zmetka.

Florese ztvárnil Alex Fernandez, kterého jste mohli vidět například v seriálu Lucifer. Mimo jiné se dost podílí na dabování postav do videoher, kde ztvárňuje drsňáky a záporáky. Slyšet jste jej mohli v Dead Rising, Final Fantasy X, Brütal Legend nebo Crash Twinsanity.


Děti s potencionálem

Hlavní protagonisté seriálu konečně ve velkém začínají objevovat své schopnosti. Gert si konečně potvrdila, že ovládá Old Lace a Molly zase přesvědčila ostatní o své síle. Alex se jak jinak převedl jako zkušený hacker, Nico se pomalu učí používat hůl a Chase zapracoval na svých Fistigonech. Nejzajímavější je to určitě s Karolinou, jejíž schopnosti zvládli tvůrci na výbornou a je vidět, že na efektech nešetřili. Původ jejích schopností bude určitě vysvětlen do konce série a bude mít co dočinění s antagonistou.

Doctor Doom vstupuje na scénu

Zatím tajemného záporáka, který nahradil komiksové Gibborimy v seriálu zahráli dva herci. Jako muž na lůžku se nám představil Ric Sarabia, jehož můžete znát jako hackera z týmu Calvina ZabaAgentů S.H.I.E.L.D.u. Zajímavější je to však s druhým hercem, jehož mnozí znají jako Doctora Dooma z Fantastické čtyřky. Tvůrci si samozřejmě neodpustili malý vtípek, kdy padouch zatím známý jako Jonah odvetil: „Cítím se fantasticky.“

Pátá epizoda nám také vyzradila, že je otcem Karoliny, jejíž schopnosti v komisech vycházely z jejího mimozemského původu. Je snad Jonah mimozemšťan nebo nějaký démon? Zatím nevíme, ale s největší pravděpodobností bude mít něco společného se smrtí rodičů Molly, kteří mohli odhalit jeho skutečné záměry.

Prezidentské volby 2016

Tvůrci seriálu jsou zřejmě podporovateli Hillary Clintonové. Když za Gert zavítali studenti, kteří se k ní chtěli připojit, měli na sobě trička se sloganem „I'm With Her“. Právě tohoto sloganu užívali podporovatelé Hillary poté, co prohrála loňské prezidentské volby s Donaldem Trumpem. Právě v Kalifornii, kde se LA nachází, měla Clintonová hodně podporovatelů, kteří dokonce chtěli, aby se Kalifornie oddělila od Spojených států.

Pád Los Angeles

Těžko říct, zda měl Steinův stroj času pro děj nějaký smysl nebo měl jen odkázat na ostatní Marvel projekty. Okénko do budoucnosti nám řeklo, že minimálně Los Angeles čeká nějaká katastrofa, kterých si teď Marvel připravil hned několik. Samozřejmě to mohlo být varování před Jonahem, ale stejně tak předzvěst Infinity War nebo událostí, které se momentálně řeší v Agentech S.H.I.E.L.D.u.

Co podle vás značil obraz rozpadajícího se města? Je Jonah komiksovou postavou nebo zcela novým charakterem?

FOTO: Marvel, Hulu, Media Planet


Jít na Runaways | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!