S.W.A.T. končí po šesti řadách navzdory stabilním číslům

S.W.A.T. končí po šesti řadách navzdory stabilním číslům

6.5.2023 22:10


Nemilá zpráva přišla pro fanoušky tohoto seriálu. Do úplného konce nám totiž zbývají poslední dva díly. Stanice CBS se rozhodla seriál neprodloužit, takže současná šestá řada bude řadou poslední.


Tato zpráva je opravdu nečekaná. Seriál S.W.A.T. to v průběhu vysílání neměl lehké. Sledovanost u třetí a čtvrté řady dosti klesala, takže jsme se obávali, že tehdy bude seriál ukončen. Také se měnily jeho vysílací časy. Byl přesunut na pátek, což se bere za nejhorší vysílací den v týdnu. Všechno nicméně přežil a každý rok mu byla přiřčena další řada.

Tento rok sledovanost seriálu ale oproti loňské řadě stoupla a přes celý vysílací rok si udržel velmi dobrá a stabilní čísla sledovanosti. Také hodnocení jednotlivých dílů bylo nadprůměrné. Musíme říct, že jsme očekávali, že další řada je jasná a se seriálem se do budoucna počítá.

Opak je ale pravdou. Stanice CBS dnes oznámila, že seriál po šesti řadách končí.

(Seriál inspirován stejnojmenným seriálem z roku 1975 končí, Foto: CBS)

Proč byl seriál zrušen? Seriál měl dosud štěstí (a teď smůlu), že se jednalo o koprodukci mezi Sony Pictures TV a CBS Studios. Z toho důvodu pro něj platily jiná pravidla, než u ostatních seriálů výhradně ve vlastnictví CBS. Velmi brzkých prodloužení už na počátku kalendářních roků se v minulých letech seriál dočkával ze strany CBS, protože si tak stanice zajišťovala, že se nezmění licenční poplatek, který za něj Sony Pictures platila.

Nicméně právě to stále vyvíjelo větší a větší tlak na rozpočet seriálu a neustálo snižovalo zisk, jelikož se náklady každým rokem zvyšovaly. Sony tak nebylo ochotno jít do dalšího obnovení za paušální licenční poplatek. Mezi oběma studii od začátku roku probíhaly jednání, aby se domluvila nová finanční dohoda. Stanice CBS ale nový návrh nepřijala, protože spolu s lehce vyšším poplatkem by museli snížit množství epizod na sérii, což by ještě více utáhlo opasek okolo finančního zisku dílů a poškodilo ekonomiku seriálu. Obě strany vyjednávaly až do konce, ale na společné dohodě se nedohodly, což vedlo k dnešnímu zrušení seriálu.

U oznámení zrušení Amy Reisenbach, prezidentka CBS Entertainment ře­kla:

Po šest řad nám úžasné talenty z obsazení S.W.A.T. v čele se Shemarem Moorem, scenáristy, producenty a štábem vedeným výkonnými producenty Shawnem Ryanem, Andym Dettmanem a Aaronem Rahsaanem Thomasen přinášeli působivé, akcí nabité epizody, které se zabývaly důležitými společenskými problémy a přispěly k úspěchu naší hlavní vysílací sestavy. Upřímně jim děkujeme za jejich neuvěřitelnou práci a vášeň a také děkujeme našim oddaným fanouškům, kteří nás každý týden naladili v televizi.

(Se všemi našimi strážníky se rozloučíme už za dva týdny, Foto: CBS)

Zdroj článku: Deadline


Jít na S.W.A.T. | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!