Premiéra nové řady vzala život důležité postavě, avšak poměrně nesmyslně

Premiéra nové řady vzala život důležité postavě, avšak poměrně nesmyslně

31.8.2022 16:50


Jelikož se v See neustále vedou různé boje a postavy se tak často nacházejí v situacích, kdy jim jde o život, není divu, že čas od času nějaká postava zemře. V případě úmrtí v premiéře třetí řady ale můžeme mluvit o zabití, jehož provedení bylo značně odfláknuté.


Minulý pátek jsme se dočkali premiéry třetí řady, která nás uvedla příběhu, jenž budeme ještě sedm týdnů sledovat. Jelikož jde o závěrečnou sérii, lze předpokládat, že se některé postavy jejího konce nedožijí. Překvapivě však jedna důležitá postava skonala již na konci prvního dílu a je nutno podotknout, že to byla velice hloupá smrt.

Onou zesnulou postavou je bojovnice Bow Lion. Ta byla jednou z posledních přeživších členů bývalého kmene Alkenny a byla věrnou spojenkyní Baba Vosse. Vyznačovala se tím, že ovládala umění Stínu, takže se dokázala pohybovat velice tiše a pro ostatní je obtížné zachytit její pach. A právě kvůli tomu se stalo její úmrtí dosti nedomyšlené. Záporákem třetí řady je trivantský vědec Tormada, který společně s Olomanem vytvořil výbušniny a mohli jsme například vidět, že díky nim porazily trivantské jednotky ty ganitské. Tormadovi jde ale především o pomstění Eda Vosse a toho dosáhne, když zabije Babu. Jeho mužům se podařilo vypátrat polohu, kde se Baba nachází, a zamířili za ním. A jeho polohu zjistili právě díky Bow Lion, která se za Babou vydala a vůbec netušila, že ji sledují.


(Bow už nikomu nepomůže. Foto: Apple)

A právě to už k její postavě nesedí, jelikož by ji nemělo být snadné sledovat a navíc by i ona sama měla dokázat vycítit, že je pozorována. U toho ale ještě lze přimhouřit oko, jelikož nebyla plně ve své „stínovské podobě“ a také nemusela být až tak ostražitá. Nicméně to už neplatí u samotného útoku. Bow strávila u Baby již dva dny, než za nimi Tormada a jeho muži dorazili. A když se Tormada snaží Babu slovně vyprovokovat, místo Baby to zafunguje na Bow, která se hlasitě a nevšímaje si šustění pod jejíma nohama, a na to klademe důraz, rozběhne do lesa směrem k nepřátelům, kde je ale k jejímu neštěstí ukryta bomba, jež vybouchne. Podivné na tom i je, že Bow ani Baba vůbec neslyšeli, že před chvílí pár metrů od nich chystají vojáci bombu. Ačkoliv si na odhalení jejího osudu musíme počkat do dalšího dílu, je jisté, že Bow tento výbuch nepřežila, protože se nacházela v centru exploze. Na scénu se ještě jednou můžete podívat níže ve videu z Twitteru. Když se ale zamyslíme, že jako Stín by právě v takové situaci měla být velkým přínosem, jelikož by se měla umět nepozorovaně dostat k protivníkům, je její smrt signálem, že si tvůrci s její postavou nevěděli rady a vůbec se nedrželi toho, co nám o ní prozradili v první řadě. Důkazem je i to, že byla Bow Lion v druhé sérii degradována na vedlejší postavu a objevila se jen ve dvou dílech. A aby ji tvůrci aspoň nějak do třetí řady zakomponovali, zapojili ji do děje jen proto, aby ji vzápětí usmrtili a dali Babovi nějaký důvod, proč z lesů odejít a vydat se zpět za svojí rodinou.

Je jistě smutné, že oblíbená Bow Lion zemřela. O to víc, že na začátku seriálu působila její postava velmi nadějně a také nebezpečně, jelikož jako Stín byla schopná mnohých věcí a k tomu navíc byla velmi zručnou a divokou bojovnicí. Avšak už při cestě Baba Vosse a jeho blízkých v první řadě postupně ztrácela na důležitosti pro děj, až byla nakonec úplně ponechána stranou od hlavního dění. Když se podíváme i na velké a překvapivé úmrtí Paris v samotném závěru druhé řady, a mnozí fanoušci jistě očekávali, že její smrt bude mít nějaký velký dopad na aktuální děj, zdá se, že to vůbec nic nezměnilo. Jistě, postavy jsou za to na Sibeth naštvaní, ale ona každého štvala už před touto vraždou, takže to žádný efekt nemělo. Doufejme, že to nějaký následek bude mít, až do Pennsy dorazí Baba a zjistí, že je Paris po smrti, avšak vůbec by nás nepřekvapilo, kdyby tam v té době už Sibeth nebyla a uprchla.

Co si o Bowině úmrtí myslíte vy? Taky vám připadalo nesmyslně provedené?


Jít na See | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!