Jonathan Morgenstern

Jonathan Morgenstern

Luke Baines Sezóny 2 2017 - 2019


Nejstarší potomek Valentinea a Jocelyn Fairchildové, kterého vychovávala Matka démonů.

Jonathan Christopher Morgenstern je prvním potomkem Jocelyn Fairchildové a Valentinea Morgensterna a je tak starším bratrem Clary Fairchildové.

Ještě před svým narozením vpichoval Valentine do Jocelynina plodu čistou démonní krev, což Jonathanovi po jeho narození dávalo velkou moc, které se dokonce jeho matka začala obávat. Po Povstání Valentine předstíral svou a Jonathanovi smrt. Valentine tak v tajnosti vychovával svého syna a ještě svůj další experiment, Jonathana Herondalea, kterého Valentine dávkoval čistou andělskou krví a porovnával oba chlapce.

Jonathan ale začínal být čím dál více nebezpečný a měl vraždící myšlenky, které následně proměnil i v činy. Valentine se proto rozhodl poslat svého syna do Edomu, kde se o něj začala starat Lilith, matka všech démonů. Proto v něm také vzrostla nenávist ke svému otci, neboť si myslel, že se ho chce zbavit a vybral si místo něj toho druhého Jonathana.

V Edomu se Jonathan začal od Lilith učit, jak využívat moc ze své démonní krve. Jonathan ale stále doufal, že se odtamtud někdy dostane. A když se konečně svobody dočkal, narazil na Lovce démonů Sebastiana, vzal na sebe jeho podobu a vydal se do newyorského Institutu, kde se poprvé setká se svou sestrou Clary a tím druhým Jonathanem, kterým je Jace a také zjistil, že všichni lovci jsou na stopě Valentineovi, kterému se Jonathan chce pomstít.

Když se později utká v boji na život s Jacem, je Jonathan téměř zabit, ale zvládne se dostat zpět do Edomu ke své matce. Ta se následně vydá do New Yorku, kde se snaží získat vše potřebné k tomu, aby svého syna přivedla zpět k životu, což se jí nakonec podaří a Jonathan je tak vzkříšen a vrací se ve své pravé podobě, aby mohl napáchat větší škody, než kdy dřív.

Foto: Freeform

Jonathan Christopher Morgenstern je:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!