Raphael Santiago

Raphael Santiago

David Castro Sezóny 3 2016 - 2019


Nový vůdce klanu upírů v Brooklynu.

Raphael vyrůstal v Mexiku v katolické rodině se svou sestrou Rosou. Jeho rodina emigrovala do Spojených států.

Když byl přeměněn na upíra, lačnil Raphael po lidské krvi. Brzy však získal pomoc od čaroděje Magnuse Banea, díky kterému začal mít Raphael opět nějakou víru v sebe sama. Stali se z nich blízcí přátelé, Raphael dokonce stavěl Magnuse do otcovské role. Raphael se přidal ke klanu upírů v Brooklynu, který sídlí v hotelu Dumort.

Klan jednou unese Simona Lewise, člověka blízkého Lovcům stínů, kteří jej chtějí vyměnit za Pohár smrti. Camille, vůdce jejich klanu přemění Simona na upíra. Protože Camille nadále porušovala Dohody, rozhodl se ji Raphael s dalšími upíry svrhnout a následně po ní převzal post vůdce klanu. A také slíbil lovcům, že se o Simona postará.

Když Camille uprchne, snaží se ji Raphael vypátrat, jelikož můžou její činy ohrozit životy ostatních upírů. K jejímu nalezení využívá Simona, jelikož je jejím potomkem a díky jejich poutu se k ní může dostat. Získají také pomoc Magnuse, který Camille nakonec objeví a pošle ji ke Spolku Lovců stínů.

Když se lovkyně Isabelle stane závislou na yin-fenu, upířím jedu, vyhledá Raphaela a nabízí mu za svůj yin-fen její krev. Raphael tak začal být závislý na krvi Lovců stínů. A také se začali sbližovat. Dokonce představil Isabelle svou sestru Rosu, která je nyní starou důchodkyní.

Raphael se stal také členem Rady Podsvěťanů, kterou tvoří jeden zástupce z každé rasy (Raphael, Magnus, Luke a Meliorn). Společně se snaží shodnout na tom, co je pro Podsvěťany nejlepší a kdy mají pomáhat Lovcům stínů a kdy ne. Když se Podsvěťané snaží zabránit aktivaci Meče duší, který je může všechny vyhladit, nepovede se jim to a většina upířího klanu umírá, tedy kromě Simona, z kterého se nějakou záhadou stal světlomilec. A Raphael se snaží vypátrat, jak k tomu Simon přišel. Nedlouho poté zemře jeho sestra Rosa, z čehož byl zničený. Raphael využívá nově zrozené upírky Heidi, která se měla přeměnit se Simonovou krví v těle, aby se dostal blíž k tomu stát se sám světlomilcem. Heidi však žádné známky světlomilce nemá a když uteče a přepere Raphael, ocitne se Raphael připoutaný na střeše domu krátce před úsvitem. Raphael je však zachráněn, ale Isabelle mu řekne, že jeho činy nenahlásí, pokud Raphael zmizí z města.

Foto: Freeform

Raphael Santiago je:
loading…