Robert Lightwood

Robert Lightwood

Sezóny 3 2016 - 2019


Otec sourozenců Lightwoodových.

Robert je manželem Marysy Lightwoodové a společně vedou Institut v New Yorku. Mají tři děti – Aleca, Isabelle a Maxe. On a Maryse před několika lety adoptovali Jace Waylanda, kterému zemřeli jeho rodiče.

Robert i se svou ženou byli kdysi členy Valentineova Kruhu a byli mu loajální. Když si ale uvědomili, že je Kruh odsouzen k porážce, opustili jej a před Spolkem litovali svých činů. Na oplátku slíbili, že budou do konce života sloužit Spolku, a byli oba omilostněni.

Robert tráví s Maryse a jejich nejmladším synem Maxem spoustu času v Alicante, a proto nechávají Institut v rukou svých starších dětí. Robert si je zejména blízký se svou dcerou Isabelle, která k němu vzhlíží. Robert se ale v Alicante sblíží s Annamariou Highsmithovou, se kterou začne mít poměr, o čemž se Isabelle dozví, ale nikomu nic neřekne.

Když se na scéně opět ukáže Valentine, jsou Lightwoodovi zbaveni velení Institutu, jelikož s ním mají jistou minulost a Spolek nechce ohrozit newyorský Institut. Maryse brzy poté zjistí, že ji Robert podvádí a nakonec se rozvedou. Když Spolek začal vznášet nové tresty pro bývalé členy Kruhu, nebyl Robert zbaven run jako jeho žena, ale byl přidělen do Institutu v Los Angeles, kam s sebou vzal i syna Maxe.

Foto: Freeform

Robert Lightwood je:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!