Fiona Gallagher

Fiona Gallagher

Emmy Rossum Sezóny 7 2011 -


Fiona je v obtížné situaci tím, že je nejstarší z Gallagherových dětí a tak největší díl zodpovědnosti a výchova dítěte padá na její mladá ramena. Tato kvetoucí mladá žena bere pracovní nabídky za minimální mzdu, aby získala peníze a mohla si jít zatancovat s kamarádkami. Ale trpí nejistotou, když jde o muže, zvláště když roztomilý a privilegovaný Steve začíná projevovat zájem.

Ke konci druhé série Fiona získá GED (diplom jako obdoba dokončení střední školy) a začíná mít zájem najít si lepší zaměstnání. Poté co ve třetí sérii Frank zavolá naschvál sociálku, Fiona vyhraje soudní spor a je jmenována právním zástupcem svých sourozenců. Ke konci třetí série dostane Fiona atraktivnější kancelářskou práci.

V další sérii začne chodit se svým šéfem Mikem, ale na její standardy je to moc hodný člověk- následně se tedy vyspí s jeho bratrem Robbiem. Mike to zjistí a rozejde se s ní. Nedlouho poté Liam požije kokain, který Fiona dostala od Robbieho k narozeninám a je odvezen do nemocnice. Fiona je zatčena za zanedbání dítěte a držení drog. Mike za ni zaplatí kauci a Fiona dostane domácí vězení se zákazem vycházení. Podmínku ale poruší a je uvězněna. Krátce na to je ale z důvodu přeplnění věznice propuštěna a získá práci v bistru.

V páté sérii se impulzivně provdá za Guse Pfendera, basáka indie rockové kapely. Guse pak podvede s Jimmym, když se zase jednou zjeví ve městě. Poté začne chodit se svým šéfem Seanem a její manželství tím končí. Ve stejnou dobu jako Debbie zjišťuje, že je těhotná, ale neví, jestli otcem je Gus nebo Jimmy, a tak jde na potrat a naléhá na Debbie, aby udělala to samé.

Na konci šesté řady mají Fiona s Seanem svatbu, ale vše zhatí Frank, když odhalí, že Sean opět bere drogy.

V sedmé řadě se Fiona začíná starat o svoje vlastní dobro, jelikož už ji nebaví, že si jí sourozenci neváží, obzvlášť Lip, a chce zbohatnout. Když zjistí, že její šéfová Margo také nedodělala střední školu, ale přitom její čisté jmění nyní dosahuje 300 miliónů dolarů, řekne si Fiona, že na to má taky a chce jít v jejích šlépějích. Příležitost vidí v investici do upadající prádelny. Do zástavy dá dům, což naštve Lipa. Nakonec prádelnu prodá Margo a koupí bytový dům.

Emmy Rossum jako Fiona Gallaghar. Foto: SHOWTIME
loading…