Lip Gallagher

Lip Gallagher

Jeremy Allen White Sezóny 7 2011 -


Zkráceně Phillip, Lip je druhým z Gallagherových dětí a nejvíce akademický. Je to student s velkými plány vyzná se v oblasti vědy. Vydělává peníze doučováním spolužačky Karen ve fyzice a ona mu jeho laskavost oplácí neobvyklými způsoby.

Celé jméno: Phillip Ronan Gallagher

Mimo vyučovací prostory Lip pije pivo, kouří trávu a s Jimmym se i účastní krádeží aut. Lip má silné pouto k Ianovi a je i první, kdo zjistí, že je gay.** V první sérii** Lip doučuje Karen matematiku, což vyústí v sex. Lip se do Karen zamiluje, a to i přesto, že aby naštvala otce, spala s Frankem. Karen se ale rozhodne vdát za Jodyho a porodí syna, který není ani Lipa ani Jodyho.

Ve čtvrté řadě začne Lip studovat na univerzitě. Ačkoliv má problém zaplatit školné, získá grant a mimoto si začne aférku se svou profesorkou, Helene Runyon. Poté co její nahé fotky uniknou, dozví se o aférce celá škola a Helene dostane padáka. Lip se spřátelí s profesorem Youensem. Mají ale společnou „vášeň“ – alkoholismus – což vyústí v incident, kdy Lip rozmlátí profesorovo auto kladivem. Je zatčen, ale sám Youens za něj zaplatí kauci, pošle ho na odvykačku a zajistí mu práci stážisty ve firmě vyvíjející počítačové hry. Ukáže se ale, že společnost vyšetřuje FBI a po její razii začne Lip pracovat s Fionou v bistru u Patsy's. Seznámí se se Sierrou, svobodnou matkou, která u Patsy’s pracuje také. Zpočátku jsou jen kamarádi s výhodami, ale později se mezi nimi vyvine něco víc. Youens se snaží přesvědčit Lipa, aby šel opět na vysokou, Lip je ale kvůli svým předchozím činům odmítnut a začne znova pít. Na konci sedmé série je ale odhodlán s tím skoncovat, jelikož si sám uvědomí, že už to přehání a mohl by Sierru ztratit.

Jeremy Allen White jako Lip Gallagher. Foto: SHOWTIME