Benedict Cumberbatch je vzdálený příbuzný tvůrce Sherlocka Holmese

Benedict Cumberbatch je vzdálený příbuzný tvůrce Sherlocka Holmese

1.1.2017 13:05


Sir Arthur Conan Doyle, tvůrce postavy slavného detektiva, je vzdálený bratranec herce Benedicta Cumberbatche. Uvedla to agentura AP s odvoláním na web ancestry.com. Na příbuzenský vztah těchto dvou mužů přišli v těchto dnech genealogové.


Benedict Cumberbatch, tvář seriálového Sherlocka Holmese, je podle agentury AP šestnáctý bratranec z třetího kolena sira Arthura Conana Doyla. Jinými slovy mají oba společného prapra…pradědečeka. (Cumberbatchův „17pradědeček“ a Doyleův „15pradědeček“). Jde tedy o velice vzdálený příbuzenský vztah. (Ještě jinými slovy: Jde o dítě dítěte vaší sestřenice/vašeho bratrance, se kterým jste před 16 generacemi sdíleli prapra.....dě­dečka.)

(Jan z Gentu, společný příbuzný herce a spisovatele. Foto: Wikipedia)


Byl jím Jan z Gentu (John of Gaunt), vévoda z Lancasteru a čtvrtý syn anglického krále Eduarda III., který žil ve 14. století. O Janovi si můžete více přečíst třeba na anglické Wikipedii.

(Doyle a Cumberbatch. Foto: Wikipedia)

Mluvčí webu ancestry.com Dallin Hatch řekl pro agenturu AP, že je nikdo nepožádal o to, aby rozkryli Doyleův a Cumberbatchův rodokmen, ale protože jejich výzkumníci milují seriál a pochopitelně i takové historické hádanky, pustili se do odhalování příbuzných sami.


Jít na Sherlock | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!