Prolhaný detektiv a šest pokrývačů. BBC prozradila názvy dvou epizod čtvrté řady

Prolhaný detektiv a šest pokrývačů. BBC prozradila názvy dvou epizod čtvrté řady

2.10.2016 18:13


Jakými zapeklitými případy se bude Sherlock zabývat ve třech nových epizodách čtvrté série? Fanouškům nedávno napověděla stanice BBC. Odhalila, jak se budou jmenovat první dva díly této řady. Pochopitelně tím ale divákům ještě víc zamotala hlavu.


Šest pokrývačů a Prolhaný detektiv. To jsou názvy první a druhé epizody čtvrté série Sherlocka, kterou uvidíme pravděpodobně na začátku roku 2017. V originále názvy zní The Six Thatchers a The Lying Detective, jak potvrzuje i BBC.

Jenže co to znamená? Sir Arthur Conan Doyle žádnou svou povídku nepojmenoval po pokrývačích doškových střech. Web DenOfGeek přináší možné vysvětlení, a sice že název jaksi odkazuje na povídku Šest Napoleonů (The Adventure Of The Six Napoleons), ve kterém Lestrade s Holmesem pátrají po člověku, který při každém vloupání rozbíjí busty císaře Napoleona a hledá v nich skrytou perlu. Do případu je navíc zapojená italská mafie.

S druhým názvem je to o něco jednodušší, jedná se pravděpodobně o přesmyčku anglického názvu povídky Umírající detektiv (The Adventure Of The Dying Detective), v níž Holmes předstírá, že umírá na nemoc, která údajně zabila synovce Culvertona Smithe, kterého chce Sherlock usvědčit z vraždy. Smithe si v seriálu zahraje Toby Jones (Wayward Pines).

(Toby Jones v seriálu Wayward Pines. Foto: FOX)

O tom, jaký název ponese epizoda třetí, zatím ale není jasné. Logicky se ale nabízí zpracování tématu románu Údolí smrti, který jako poslední román čeká v seriálu na ztvárnění.


Jít na Sherlock | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!