Vdechli nový život Sherlockovi. Teď se Moffat a Gatiss chystají na Drákulu

Vdechli nový život Sherlockovi. Teď se Moffat a Gatiss chystají na Drákulu

29.11.2018 19:34


Osud seriálu o moderním Sherlocku Holmesovi je stále neznámý. Možný návrat oblíbených hrdinů ale nepřijde jen tak brzo. Tvůrci televizní resuscitace knižního světa Arthura Conana Doyla si totiž vybrali novou látku ke zpracování. Hraběte Drákulu. Natáčet začnou příští rok. Hlavního herce už mají.


Claes Bang. Neokoukaná herecká tvář. Jednapadesátiletý Dán známý spíš z menších role třeba v seriálech Vláda a Most, nebo z filmů Čtverec a Dívka v pavoučí síti, se chystá do hlavní role nové třídílné minisérie britských autorů Stevena Moffata a Marka Gatisse. Claes Bang si zahraje samotného hraběte Drákulu. (Tedy až natočí své epizodní výstupy do páté a poslední série Aféry, která bude mít příští rok premiéru.)

Embed from Getty Images

Moffat a Gatiss spolu pracovali právě na Sherlockovi. Samotný Moffat ještě předtím převyprávěl jiný, neméně slavný knižní příběh – Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda. A to v jednoduše pojmenovaném seriálu Jekyll s Jamesem Nesbittem (a spolupracovat bude i na chystaném stejnojmenném filmu režiséra Rubena Fleischera// (Venom, Gangster Squad, Zombieland)//, kde si hlavní roli zahraje Chris Evans). V pořadí třetí klasickou látku ovšem Moffat s Gatissem tentokrát prý nepřenesou do současnosti. Slibují, že půjde o dobový seriál.


„Upír, díky kterému je zlo sexy“, „peklo má nového šéfa“ a „mrtví cestují rychle“. Těmito výrazy častuje britská BBC plánovanou novinku Dracula (UK) se třemi hodinu a půl dlouhými epizodami. Příběh hraběte Drákuly se odehrává v roce 1897 a začíná v Transylvánii (rumunském Sedmihradsku), kde krvežíznivý upír osnuje svůj útok na viktoriánský Londýn. Datum souhlasí s rokem vydání hororové knihy Brama Stokera, kterou zná celý svět a která vedla k nesčetně povídkám, dalších románů, filmů, i seriálů. Z poslední doby připomeňme třeba Draculu z NBC, nebo Penny Dreadful od kabelovky Showtime.

(Takhle vypadal Drákula v Penny Dreadful. Tedy nepříliš jinak než Claes Bang. Foto: Showtime)

Kdo další si zahraje v příběhu o svůdném, charismatickém a tajemném muži (a jeho zájmu, půvabné Lucy, či protivníkovi profesoru Abrahamu Van Helsingovi), to zatím nevíme. Stanice BBC pouze uvedla, že natáčení začne příští rok. A že pro diváky mimo Velkou Británii uvede seriál globální streamovací služba Netflix, která se na vzniku minisérie podílí.

Uvidíme také, zda se bude příběh odehrávat jen ve viktoriánském Londýně (jak si dvojice Gatiss a Moffat už ostatně nacvičili v sherlockovské epizodě S04E00 The Abominable Bride), anebo zda si na diváky tvůrci připraví i něco neotřelého, aby slavné (ne)mrtvé postavě vdechli nový, respektive trochu jiný život.

Další novinky k chystanému britskému Draculovi můžete dál sledovat na našem nově založeném webu.


Jít na Sherlock | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!