Sherlock v novém traileru odhaluje své nejtemnější tajemství

Sherlock v novém traileru odhaluje své nejtemnější tajemství

10.12.2016 23:47


Necelý měsíc zbývá do odvysílání premiérové čtvrté řady Sherlocka. Stanice BBC dnes vydala nový trailer k třídílné sérii a zároveň prozradila, jak se bude jmenovat její poslední epizoda. Jde o další indicii, že by čtvrtá řada mohla skutečně značit konec anebo alespoň velmi dlouhou pauzu seriálu?


The Final Problem. Poslední případ. Čtvrtá nejlepší povídka o Sherlocku Holmesovi podle jeho autora sira Arthura Conana Doylea. A zároveň také název poslední epizody čtvrté série. Který lehce odkazuje na konec druhé série. V Posledním případu se totiž utká Sherlock Holmes se svým hlavním sokem Moriartym a poté zemře (aby znovu obživl) kvůli pádu z Reichenbašských vodopádů.

Sir Arthur Conan Doyle po napsání této povídky už o Holmesovi nechtěl dál psát, tlak fanoušků ho ale nakonec donutil se k detektivním příběhům vrátit a tak po osmnácti letech od vydání Posledního případu (rok 1893) začal v magazínu Strand vydávat další povídky, konkrétně Psa baskervillského (rok 1901). Co si z této indicie mají vzít fanoušci seriálu? Že kvůli pracovní vytíženosti dvou hlavních aktérů už nemáme čekat další epizody? Anebo že si na ně musíme počkat víc než jen pár let, jak jsme od roku 2010 zvyklí? Uvidíme.

Tak či tak, čtvrtá řada Sherlocka začíná 1. ledna 2017, Česká televize ji na svých obrazovkách uvede 2. ledna (a další díly opět vždy jen s jednodenním zpožděním). Podívejte se na nový trailer a v galerii také na nové fotky z nadcházejících tří devadesátiminu­tových epizod.

FOTO: BBC/PBS

Thumbnail Play icon

Jít na Sherlock | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!