Steven S. DeKnight o finále Vengeance a třetí sérii

Steven S. DeKnight o finále Vengeance a třetí sérii

1.4.2012 18:00


Po odvysílání finálové epizody aktuální série poskytl Steven S. DeKnight rozhovor, který jsme pro vás přeložili. Pokud jste tuto epizodu zatím neviděli, určitě článek nečtěte!


Jak dlouho jste věděl, že Lucretia nevyvázne živá?

Popravdě bylo tohle rozhodnutí učiněno, už když jsem se ji rozhodl vrátit na konci první série. Vedení Starz mě požádalo, zda by bylo možné vrátit Lucretii zpět a já jsem řekl, že ano a na oplátku jsem požadoval, aby Lucretia skončila po boku svého muže Batiata a všichni řekli „Dobrá, tohle respektujeme“. A další ráno mě ve sprše napadlo, že bych ji mohl přivést zpět jako „Šílenou Ofélii“ a postupně donutit diváky uvěřit, že se v průběhu série zotavila. Ale pak se dostanete do finále a řeknete si “To ne, ona byla ve skutečnosti blázen celou tu dobu". Potom tu byl ten nápad s dítětem. Myslím, že si lidi mysleli, že Lucretia vezme dítě a uteče s ním, což by v naší době udělala, ale ona vzala dítě společně s sebou do posmrtného života, za jejím drahým manželem, aby mohli mít konečně rodinu, kterou si vždy přáli.


Byly ohledně toho nějaké debaty? Lucy je pro pořad velmi důležitá. Je to riskantní krok.

Kupodivu nebyly zádně debaty ohledně hození dítěte z útesu, ale o Lucy ano. Když už jsme to měli natočené, měli jsme nějaké diskuze o možném návratu Lucy v další sérii. Ale Rob Tapert (kolega producent a manžel Lucy) a já jsme se společně podívali na příběh a ačkoli milujeme Lucy a milujeme její postavu, Lucretia posloužila svému účelu a opravdu by nezapadla do další série, kde jde Crassus po Spartakovi. Opravdu tu nebyl žádný způsob, jak ji dostat do Říma, měli jsme ale diskuzi o tom přivést ji do povstaleckého tábora, ale cítil jsem, že to by nefungovalo, protože Crixus a Naevia by ji chtěli zabít. S pocitem úzkosti jsme se rozhodli, že by bylo nejlepší skončit s její postavou. A také proto, že Ilithyia byla tak úzce spojena s Lucretií, musely jejich příběhy skončit společně.

Počkat… Ilithyia je také mrtvá?

Ano, je mrtvá, je mrtvá.

Nebylo to tak zřetelné.

To je jediná věc, které lituji. Kdybych se mohl vrátit, tak bych určitě její smrtelnou scénu natočil jinak, aby bylo jasné, že je mrtvá. Měli jsme pár rozdílných záběrů, kde jsme prostříhávali scény mrtvé Ilithyie a mrtvého Glabera, což by bylo hned jasné. Ve finále budu muset lidem vysvětlovat, že nepřežila, že je mrtvá.

Zabil jste obě naše dračice!

Měli jsme nějaké debaty o možnosti přivést Ilithyii zpět, ale prostě by se nehodila do budoucího příběhu, nemohla by být v povstaleckém táboře. Neměla by v Římě co dělat po boku Crassa a Caesara honících se za Spartakem po celé zemi. Takže znovu, její postava posloužila svému účelu a skončila společně s Lucretií.

Vypadá to, že jste před třetí sérií zmáčkl reset.

Zdá se, že každou sérii to děláme jinak. A přitom je to nedílnou součástí historie, kterou následujeme. Tato série byla opravdu přechodným obdobím mezi Blood and Sand a tím, co přijde dál. Ve Vengeance jsme přišli na umělecky tvůrčí a historicky možný důvod, proč bychom mohli znovu použít Batiatovu gladiátorskou školu jako Glaberovu základnu k dopadení Spartaka a tímto způsobem také znovu využít i město Capua. Takže jsme tu měli tyto pozůstatky z Blood and Sand a Gods of the Arena. Ale posouváme se dál, pryč z této oblasti, takže už žádná gladiátorská škola ani žádná Capua. Je to především o Crassovi, který jde s pomocí Caesara po Spartakovi, a o událostech, které se staly v historii. Takže je to o hodně větší, než to bylo tento rok. Je to několikanásobně rozsáhlejší díky bitvám mezi Crassem a Spartakem po celé zemi.

Jaké nové postavy plánujete představit, abyste zaplnil místo po odešlých postavách?

Crassus je ten hlavní. A mladý Julius Caesar se připojí k jeho válečnému tažení. Crassus má syna, který se toho bude účastnit také. Dále se objeví pár Římanů, tři nové ženské postavy a jeden nebo dva další lidé, kteří se objevují v historii, ale opravdu nemohu říct, o koho jde. A jeden z důvodů tak vysokého počtu mrtvých ve finálové epizodě Vengeance byl, že jsme potřebovali udělat trochu prostoru pro nové postavy. Nemůžeme nechat naživu všechny.

Tito herci to budou mít s nahrazováním těžké.

Budou to úplně rozdílné typy postav. Nesnažím se reprodukovat to, čím byla Viva a Lucy. Bylo tu spoustu obav z toho, jít do další série bez Johna Hannaha a řešili jsme, zda zkusit znovu vytvořit další Hannahovskou postavu a měl jsem pocit, že kdybychom to udělali, diváci by to poznali a pravděpodobně by na to nereagovali dobře. Tady máme slabou verzi Batiata! A stejně tak to cítím ohledně Lucretie a Ilithyie. Tyto nové postavy budou úplně jiné a nebudou stejně dynamické. Ale doufejme, že zaujmou.

Zdroj: TVLINE


Jít na Spartacus | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!