Karen

Karen

Jill Talley Sezóny 11 1999 - 2018


Planktonova počítačová žena.

Karen je Planktonova počítačová žena a hlavní počítač, který sídlí v Planktonově laboratoři umístěné v Kamarádském kyblíku. Často svému muži napomáhá v jeho podlých plánech a navrhuje mu, jak by mohl získat tajný recept na Krabí hambáče, který v protější restauraci střeží Evžen Krabs.

Tento počítač je typem Mark II Surplus UNIVAC a má RAM 256 gigabyte. Její systém je zabudovaný do skoro všech Planktonových vynálezů. Její tvář se často objevuje na velkém monitoru typu Mark III Surplus WIFEOMATIC a vystupuje tak jako přenosný počítač. Karen nevyužívá při hýbání jen svůj obličej, ale celé tělo včetně robotických rukou a laserů.

Karen byla původně kalkulačkou a Plankton ji postupně vylepšil, až se z ní stal bezpečnostní systém. Přestože bylo několikrát upozorněno na to, že Karen stvořil Plankton, má tento počítačový systém své rodiče.

Přestože Karen nemá srdce tak má pořád city, ale Plankton se svojí počítačové ženě dostatečně nevěnuje. Nebyli spolu ani na líbánkách, a tak se často stává, že jej chce Karen kvůli tomu, že si jí nevšímá, opustit. Plankton to však vždy nějak vyřeší a ti dva i nadále zůstávají párem. Několikrát se také pokusil Karen nahradit nějakým jiným systémem, ale vždy se k ní vrátil s omluvou, že ona je jediná a on bez ní nic nezmůže.

Planktona Karen nadevše miluje, a to především kvůli tomu, jaký je to zloun. Plankton potřebuje Karen víc, než ona potřebuje jeho. Bez ní totiž Plankton nedokáže pořádně nic vymyslet a zapomene i na to, jak se dělají nejběžnější věci jako např. mrkání.

Kromě toho, že je Karen mluvícím a volně myslícím vynálezem, dokáže také vařit, ale sama jídlo nejí. Dále může svou obrazovku proměnit na televizi a stejně jako její manžel umí sestrojit rafinované vynálezy a stroje.

Foto: Nickelodeon
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!