Létající Holanďan

Létající Holanďan

Brian Doyle-Murray Sezóny 11 1999 - 2018


Duch obávaného piráta, který čas od času zavítá do Zátiší Bikin.

Létající Holanďan je nevrlý, zlomyslný a někdy i naprosto sadistický duch, který rád straší obyvatele moře a krade jejich duše. Na sebe je Holanďan nesmírně hrdý. I přesto, že je tak škodolibý, není zase až tak úplně zlý.

Má několik kamarádů duchů a dokáže se spřátelit i se živými organismy, pokud sdílí nějaký zájem nebo mají stejný cíl. Kromě toho je notorickým sukničkářem. Holanďan rád straší lidi, ale není to smyslem jeho existence. Někdy je také straší jen proto, že se nudí nebo že jej někdo vyprovokoval.

I přesto, že to není zrovna svatoušek, má silný smysl pro spravedlnost a za dobré skutky, které pro něj ostatní vykonají, odměňuje. Zlé obyvatele zase trestá. Holanďan také vždy dodrží své sliby.

Tento duch je jedním z nejmocnějších nadpřirozených stvoření v oceánu a mohl by tak svou mocí konkurovat králi Neptunovi. Dokáže levitovat, vyvolat bouři, krást duše a chrlit nosem plameny. Dál umí otevírat dimenzionální portály, kam posílá své nepřátele.

Dokáže též manipulovat živými i neživými věcmi a plnit přání. Holanďan umí měnit svou podobu do nejpodivnějších stvoření a bez námahy ohýbat realitu. Několik staletí byl také přeborníkem ve vázání smyček, ale pak zapomněl, jak si zavázat i vlastní boty.

Foto: Nickelodeon
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!