Pan Evžen Krabs

Pan Evžen Krabs

Clancy Brown Sezóny 11 1999 - 2018


Majitel restaurace Křupavý krab a Spongebobův zaměstnavatel.

Evžen Harold Krabs známý jako pan Krabs je červený krab, který bydlí v kotvě se svou dcerou Perlou, která je velryba. Má za mazlíčka červa a vlastní restauraci Křupavý krab, kde pracuje SpongeBob se Sépiákem. Zbožňuje peníze a zaujme ho všechno, při čem si může vydělat ještě více peněz. Kromě toho je také strašný šetřílek a skoro nic ze svých peněz neutratí.

Pan Krabs je tedy extrémně hamižný, sobecký a lakomý krab. Pokud dojde na nějaký způsob, jak by si mohl ještě víc vydělat, nezajímají ho ani zákazníci, zaměstnanci, rodina či on sám. Pan Krabs je extrémně posedlý penězi a přisuzuje jim antropomorfní vlastnosti. Svoji pokladničku v restauraci musí mít neustále pod dohledem.

V dětství býval chudý, a tak je možné, že právě proto je nyní tak posedlý penězi. Často zachází za hranice slušného chování, když chce získat nějaké peníze nebo když je nucen nějaké utratit. Obecně se špatně chová i ke svým zaměstnancům.

Ve své restauraci si neudržuje nijak zvlášť vysokou úroveň a ani nedbá na bezpečnost pracovního prostředí. Snaží se opět na všem ušetřit a různě improvizovat, pokud restaurace něco vyžaduje, aby nemusel za nic dalšího platit.

Pan Krabs dokáže být též malicherný a věří, že má naprostou kontrolu nad SpongeBobovým životem. I když se většinu času zajímá jen o peníze, není Evžen zase až tak bezcitný. Někdy se dokáže i omluvit za své činy a záleží mu na jeho dceři Perle.

Dokonce má rád i své zaměstnance, protože ví, že drží jeho podnik při životě. Pan Krabs je na svůj věk a váhu celkem fyzicky zdatný a dokáže také za pomoci svého čichu vyčmuchat prašule. Jeho rivalem je Plankton, který vlastní restauraci přes ulici a který se mu neustále snaží ukradnout tajný recept na Krabí hambáče.

Když byl však ještě mladý, tak se s Planktonem Evžen kamarádil. Část dětství strávil se svým dědou, který ho naučil pirátskému řemeslu. Později sloužil u námořnictva, kde býval kuchařem. Nakonec se z něj stal kapitán pirátské lodi s názvem Křupavý krab, ale protože mu toto řemeslo moc nešlo, tak se toho musel vzdát a pořídil si restauraci.

Foto: Nickelodeon
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!