Patrick Hvězdice

Patrick Hvězdice

Bill Fagerbakke Sezóny 11 1999 - 2018


SpongeBobův nejlepší kamarád a soused.

Patrick Hvězdice je mořská hvězdice, která je nejlepším kamarádem SpongeBoba a zároveň je i jeho sousedem. Je milý, naivní, nevzdělaný a tlustý, a to hlavně proto, že je líný a má rád tučná jídla a zmrzlinu. Dokáže spořádat 1 000 hambáčů za pět minut. Většinou tráví čas nic neděláním, v čemž nesmírně vyniká, a leží pod svým kamenem, což jej činí šťastným.

Má málo selského rozumu a není příliš inteligentní, takže často dělá to, co se po něm chce, špatně. Navíc má i krátkou paměť a snadno zapomene, že něco právě snědl nebo zapomene, jak dělat i ty nejzákladnější vě­ci.

Jindy však Patrick působí celkem inteligentně, až to ostatní obyvatele městečka udivuje. Na rozdíl od svého nejlepšího přítele dokáže rozpoznat sarkasmus. Umí též škádlit ostatní a sám být i sarkastický. Většinou se stejně jako SpongeBob snaží udělat něco prospěšného, ale spíš akorát způsobí problémy.

Bydlí pod hnědým kamenem ve městečku Zátiší Bikin a kromě jeho nejlepšího kamaráda má za souseda také Sépiáka. Spolu se SpongeBobem otravuje Sépiáka tím, že si s ním chtějí hrát nebo jej nějak jinak zapojit do společných akcí.

I když je Patrick takový naiva, má přece jen nějaké přednosti. Je hodně silný, dokáže řídit loď, umí zpívat, hrát na bubny a tancovat, ovládá první pomoc a umí jezdit na mořském koníkovi. Dále se ukázalo, že je Patrick nadaným karatistou a jednou se dokonce převlékl za dívku a všichni věřili, že jí je. Podobně jako SpongeBob se dokáže i on regenerovat.

Patrick má starší sestru Sam. Kromě toho nemá tato hvězdice nos, a tak necítí různé smradlavé věci. Nejraději tráví čas se svým nejlepším kamarádem, kterému se se vším svěřuje. Rád chodí se SpongeBobem lovit medúzy.

Foto: Nickelodeon