Sépiák Chobotnice

Sépiák Chobotnice

Rodger Bumpass Sezóny 11 1999 - 2018


SpongeBobův kamarád, ale ne z vlastní vůle, a soused.

Sépiák Chobotnice je soused Patricka a SpongeBoba a bydlí v domě, který připomíná hlavu sochy moai. Stejně jako SpongeBob pracuje v Křupavém krabovi, kde pracuje za kasou. V práci je líný, často spí a chová se ošklivě k zákazníkům.

Je hodně namyšlený a považuje se za nadřazeného ostatním organismům. Sám sebe vidí jako nedoceněného a nepochopeného umělce a za své neúspěchy viní společnost. Namaloval svých 492 autoportrétů a vyžívá se v tanci či ve hře na klarinet, ale většinou mu to moc nejde. Myslí si, že je skvělý a že jsou jeho díla a hra na klarinet nepřekonatelná.

Je nesmírně nabubřelý a snaží se být slavný. Vždy však jeho výtvory nebo představení někdo zkritizuje, ale Sépiák takové obyvatele moře bere jen jako ignoranty, kteří nepoznají pravé umění. Neuznává také talent ostatních a své výtvory považuje za dokonalé, závidí však těm, kdo jsou na poli umění lepší než on. Jeho umělecký styl je abstraktní a sofistikovaný.

Protože má za souseda takové dva hlupáky, jak často nazývá Patricka se SpongeBobem, je většinu času mrzutý. Kromě toho je sebestředný, nadutý, výbušný, sobecký, zlý, nevrlý, frustrovaný, rozmrzelý, vážný a lecco ho vytočí. Patří však mezi nejchytřejší obyvatele Zátiší Bikin a je také nejvíce vzdělaný.

Často používá sarkasmus, a to hlavně, když vidí nějaké nevzdělance. Sépiákův život je odsouzen k neúspěchům a bývá vyobrazen jako břídil. Je proto pravděpodobné, že jeho narcismus je jen obranným mechanismem a cítí se tak lépe. Má také hodně smůly a často zažívá řady nešťastných náhod.

Sépiák má hezký upravený dům, a dokud vedle něj nebydlel SpongeBob, míval i pěknou zahradu. Kromě toho aktivně využívá svůj volný čas nejrůznějšími aktivitami, umí řídit loď a jezdit na kole. Sépiák je od přírody dobrý a láskyplný, ale nechce se ostatním otevírat. Na svět jinak pohlíží negativně a málokdy na někoho pohlédne s úsměvem.

Foto: Nickelodeon
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!