Sheldon Plankton

Sheldon Plankton

Mr. Lawrence Sezóny 11 1999 - 2018


Úhlavní nepřítel pana Krabse.

Sheldon J. Plankton je mrňavý tmavozelený plankton, kterého můžou ostatní snadno zašlápnout nebo nést v hrsti. Jeho restaurace nese název Kamarádský kyblík a spravuje ji spolu se svou počítačovou ženou Karen. Ta mu pomáhá spřádat plány, jak by mohl ukrást Krabsovi tajný recept na jeho Krabí hambáče a byl tak také úspěšný jak on.

Pro Evžena Krabse představuje Plankton obchodního rivala, ale na rozdíl od Krabse se Planktonovi většinu času nedaří, protože se nechová k obyvatelům Zátiší Bikin hezky a protože je na protější ulici velmi úspěšný Křupavý krab. Neúspěšný je však Plankton především z toho důvodu, že jeho jídlo je nestravitelné.

Plankton se narodil ve stejný den jako Krabs a ti dva bývali nejlepší přátelé, dokud se nerozhádali. Krabs se poté stal úspěšným podnikatelem v odvětví pohostinství. Od té doby je Plankton posedlý získat tajný recept Krabse a zruinovat tak jeho restauraci.

Přesto, že má restauraci, nemá Plankton žádné zaměstnance. Většinu času tráví ve své laboratoři, protože nemá žádné zákazníky, a vymýšlí vynálezy, které by mu pomohly v dosažení jeho cílů. Plankton se bojí velryb, protože kdysi velryby sežraly jeho předky.

Kromě toho se řadí k chytřejším postavičkám, které v seriálu vystupují. Plankton je šílený vědec a technologický génius a svoje vynálezy často využívá v běžném životě.

Foto: Nickelodeon
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!