Supermořec

Supermořec

Ernest Borgnine Sezóny 11 1999 - 2018


Superhrdina v důchodu.

Ernie, známější jako Supermořec, je bývalý superhrdina, který se čas od času ke svému řemeslu vrátí. Žije v domě důchodců v Zátiší Bikin spolu se svým pomocníkem Ploutvoklukem. Kromě toho, že jsou oba opravdoví superhrdinové, jsou tihle dva i hvězdami seriálu jménem Dobrodružství Supermořce a Ploutvokluka.

Jejich největšími fanoušky jsou SpongeBob a Patrick, kteří je často přesvědčí, aby šli opět do akce. Spolu se svým pomocníkem má Supermořec také tajný úkryt a neviditelnou superkáru.

Jak Supermořec, tak Ploutvokluk bývali normálními lidmi, než začali žít pod vodou. Supermořec se k Ploutvoklukovi chová pořád jako k malému klukovi, i když už mu je 68 let. Supermořec také vždy zpozorní, když se někde přihodí něco zlounského a ihned se vrhá do akce.

Dnes je už Supermořec starý, má nadváhu, šedivé vlasy, špatný zrak a sluch, vrásky, snadno jej věci zmatou, často zapomíná a usíná uprostřed rozhovoru. Součástí jeho kostýmu je opasek se sponou ve tvaru „M“, na nosu má hvězdici, kterou mu kdysi věnovala mořská pana, aby skrz ni mohl dýchat pod vodou, a nosí na prsou dvě mušle. Tyto mušle mají v jeho stáří podobu podprsenky a jako senior nosí i růžové měkké papuče.

Supermořec říká, že má své schopnosti díky svému opasku, který skrývá řadu tajemství. Pořád nosí pokaždé identický kostým a mezi jeho superschopnosti patří, že dokáže ovládat mořské tvory, rychle plavat, vrhat vodní koule, má supersílu a dokáže přežít pod vodou. I přesto, že Supermořec pořád disponuje těmito schopnostmi, nejsou už tak silné jako kdysi bývaly.

Supermořec s Ploutvoklukem mají několik nepřátel. Často se střetávají s Paprskounem a Špínobublou.

Foto: Nickelodeon
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!