Veleúspěšný korejský seriál by měl dostat americkou verzi. Údajně vzniká americký seriál na motivy korejského seriálu.
Seriálu Squid Game stačila jedna řada, aby se stal nejúspěšnější novinkou vůbec. Seriál si vysloužil druhou řadu a na jeho motivy vznikla reality show, která bude mít premiéru v listopadu 2023.
To však není všechno. Amerika chce udělat seriál na motivy tohoto hitu. V prvních informacích se píše o spin-offu, ale to by znamenalo, že seriál bude nějakým způsobem navazovat na původní seriál. Například skrze jednu postavou, kterou jsme viděli v první řadě. Pravděpodobně půjde o reboot, kdy tvůrci mohou vybrat zcela nové postavy a seriál rozjet od nuly.
Dočkáme se americké verze Squid Game? Foto: Netflix
Na seriálu začnou pracovat Kim Ji-yeon, Hwang Dong-hyuk (herec z původního seriálu) a David Fincher (Mindhunter). Dočkáme se i velmi podobné tématiky, kdy lidé, s různými životními neúspěchy, dostanou pozvánku ke hře, ve které se hraje o 38 milionu dolarů.
Myslíte si, že má smysl točit americkou verzi Squid Game?
Zdroj anotačního obrázku: Netflix
Já tomu dám šanci. Díky dvojici filmů španělský REC a US remake Karanténa věřím, že to jde udělat i dobře a po svém. Oba ty filmy se mi líbily, začínaly skoro totožně, ale každý se nakonec vydal trochu jiným směrem a jejich pokračování už spolu neměla skoro nic společného.
Neříkám, dost možná to dnes totálně doj***u woke propagandou nebo jinak. Ale šanci to ode mě dostane.
#6 PecaCZE: Já už ani nevidím problém v tom woke, jako hlavně v tom, že za velkou louží nejsou schopni udělat kvalitní scénář, napsat dobré postavy, já nevím, že by se mi to prostě zajedlo asi… Jak je třeba možné, že Korejci umí výborné fantasy (Alchymie Duše, Arthdalské Kroniky, Kingdom, atd.) a Amerika tak selhává? (myslím tím originální tvorbu, ne adaptace knih jako je Shadow and Bone, nebo Rod Draka; i když, kdybych si měl mezi jmenovanými, velice snadno sáhnu po asiatech) A ne jenom Korea. Japonsko a Čína má tunu parádních děl, které jdou třeba shlédnout na Rakuten wiki. Co třeba American Horror Story? První tři řady bomba, další dvě ještě šly a pak bída s nouzí. Pro porovnání se podívám na Temnou Školu (Thajsko) a i když to taky není žádný superhit, kvalitativně si to užívám více. Říkám, je možné že se mi Americký styl natáčení zajedl, nevím. I když tam nebude žádný woke a u kormidla bude Fincher, tak tomu prostě nevěřím. Nevěřím že ude dobrý scénář, nevěřím, že budou dobří herci + dvakrát dojená zábava přestává být zábavou.
#1 percival2: tak belosi tam boli, a zase za tych zlych :D
#4 Levascue: Máš pravdu, ale podle mě už zacházíš do hloubky. S takovýmto myšlením, co by bylo originál, ale chápu tě.
Řeknu to takhle, okopírovat soutěž do seriálu musí být strašně lehký to natočit. Ale ze zkušenosti víme, že existuje spousta hodně špatných adaptací a oni nakonec narazí stejně nejspíš na woke a to že nebudou schopni napsat slušný postavy.
#8 LevascueTakže klasicky záběr po záběru to samé, jen aby Američani nemuseli číst titulky :D Na druhou stranu, jestli si to bere na starost Fincher, tak by z toho něco zajímavého vzejít mohlo.
#2 vindis: Tak on i Squid Game není originál; ten je třeba hledat v Japonsku pod jménem Battle Royale (2000), který dal základ všem „aréna vyvražďovačkám“ (doslova definoval žánr „Battle Royale“) jako je Squid Game, nebo Alice in Borderland (originál je manga, která vycházela od roku 2010 a seriálové zpracování je na špičkové úrovni, za mne mnohem lepší než Squid Game, byť prostě méně profláklé, co si budeme povídat; Squid Game měl obrovský hype, přitom východ produkuje již několik let výborné kousky, mnohem lepší, ale na západě se jim nedostává pozornosti). Nicméně Amíci a jejich tvroba je posledních několik let neuvěřitelně k smíchu. Čest vyjímkám jako je Better Call Saul. Nevěřím, že jejich „remaster“ bude jiný.
#6 PecaCZE#1 percival2: timhle v posledni dobe prasi uplne vse. predjimam, ze tohle nebude vyjimka…
Ať si to klidně točí. Ať se Američani uspokojí, že mají i něco svého. Stejně nedosáhnou kvalit originálu. Korejský Squid Game těží z originality a hlavně osobitosti. Nějak pochybuji, že to Američani dokážou napodobit. Už se párkrát pokusili o napodobení zahraničního filmu a ne vždy to vyjde lépe. Příkladem třeba Taxi. Francouzský originál je prostě originál se svoji osobitosti. Americká verze je spíše podprůměr s přiblblým americkým humorem. A to bych tak nějak očekával i u americké verze. Hra na city bude spíše ve smyslu současné diverzity a sociálních problémů.
#4 LevascueMá, protože v té korejské je málo žen, lesbiček, homosexuálů, trans lidí, divných lidí a naprosto drze tam hrají jen asiaté, přestože víme, že v Koreji určitě žije i spousta bělochů, černochů a indiánů…
#3 Spiritmonger #7 Felix Jaeger