Korejská Hra na oliheň dobývá Netflix

Korejská Hra na oliheň dobývá Netflix

9.10.2021 19:20


Netflix má na stole jeden neplánovaný hit, který opět trhá rekordy. Tentokrát se jedná o korejskou novinku, kde se téměř pět set lidí snaží získat 45,6 miliardy korejských wonů.


Korejcům se to konečně povedlo. Jihokorejská tvorba obohacuje nabídku Netflixu pravidelně každý měsíc nejedním dílem, ale prozatím bez většího globálního úspěchu. Seriál Hra na oliheň se momentálně šplhá k výšinám ve sledovanosti a stává se z něj hit. Momentálně už je jasné, že půjde o nejsledovanější neanglicky mluvící seriál. Dostává se tak před seriály Lupin a La Casa de Papel. Očekává se, že by se mohl stát nejsledovanějším seriálem na Netflixu vůbec.

Už z plakátů se dá vyčíst, o kolik peněz se hraje, takže fanoušci od samotného začátku mohou googlit, jaký je aktuálně kurz mezi korunou a wonem. Rádi vám to usnadníme a prozradíme vám, že hráči hrají o úžasných 839 milionů korun. Jenomže hra je nečeká vůbec snadná a chyba se trestá smrtí. Pointa soutěže je ještě zvrácenější tím, že za každého mrtvého účastníka se výhra zvyšuje.


Tvůrci her to mají vymyšlené dobře, do her byli vybráni lidé, jejichž životní situace není zrovna ideální. Právě kvůli tomu jsou ochotní udělat cokoliv, aby vyhráli. Můžete tak vidět, jak se kamarádi odvrací od svých přátel jen kvůli vidině vítězství. Z pohledu vývoje jednotlivých postav seriál nabízí neuvěřitelnou paletu změn. Na ploché a jednoduché postavy si v tomto případě stěžovat nebudete a poměrně rychle si je i oblíbíte. I když tušíte, že se konce nedožijí.

Ve Hře na oliheň se hraje o velký balík peněz.

Už z předešlých odstavců vám musí být jasné, že o násilí nouze nebude. Zjednodušeně se dá říct, že máme 456 soutěžících a vyhrát může jen hrstka. Vlastně jen jeden. Máme tady brutální soutěž o přežití, která se snaží poukázat na fakt, jak snadno si bohatí mohou kupovat životy těch chudých a hlavně bez jakýchkoliv následků.

Devítidílný seriál si rozhodně přidáte do Bedny hned po první epizodě. Protože budete zvědaví, komu se podaří vyhrát tahle kupa peněz a jestli vůbec někdo tohle šílenství dokáže přežít. Jestli ještě váháte, podívejte se na upoutávku, která vám o seriálu prozradí víc.

Thumbnail Play icon

Už jste jste viděli Hru na oliheň? Jak seriál hodnotíte?

Foto: Netflix


Jít na Squid Game | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!