Discovery již není na Paramount+ číslem jedna, přeběhl ho seriál Strange New Worlds

Discovery již není na Paramount+ číslem jedna, přeběhl ho seriál Strange New Worlds

16.8.2022 15:50


Novinka Star Trek: Strange New Worlds sklízí převážně kladné ohlasy a jedná se o seriál ze světa Star Treku, který se po dlouhé době povedl. A je dobře, že to nevíme jenom my, ale za seriál mluví i čísla sledovanosti. Jedná se o nejúspěšnější Star Trek projekt na Paramount+.


Seriál Star Trek: Discovery byl vlajkovou lodí dříve pojmenované stanice CBS All Access. Od roku 2017 si seriál drží silné postavení na již přejmenované Paramount+ a patří mezi nejsilnější značky série, která se mohla chlubit s velkou sledovaností. To se ovšem nyní mění s příchodem dalšího povedeného seriálu Star Trek: Strange New Worlds, který svého kolegu předbíhá.

Stanice Paramount+ se sama pochlubila, že Star Trek: Strange New Worlds je aktuálně nejsledovanějším seriálem na stanici během prvních devadesáti dnů. Alespoň pokud budeme brát v úvahu původní seriály stanice. Bohužel přesnější a hlavně konkrétnější čísla sledovanosti nevíme, protože Paramount+ jako každá jiná streamovací stanice si své vlastní statistiky hlídá a veřejně je nekomunikuje, vždy se tak k nám dostanou pouze takovéto útržky, ze kterých si alespoň můžeme udělat malinký obrázek, jak je daný projekt úspěšný či nikoliv. Seriál má mezi ostatními Star Trek seriály taktéž jedny z nejlepších hodnocení napříč různými platformami v Česku i v zahraničí. I co se týče kvality, tak tentokrát Alex Kurtzman nešlápl vedle.


(Novinka Strange New Worlds předběhla ve sledovanosti i obávanou Discovery. Foto: Paramount+)

Teď jen bude záležet, zda se povede udržet kvalitu i u druhé řady, která se aktuálně připravuje. Není žádným tajemstvím, že Kurtzmanovi se jeho hrad začíná bortit právě v řadách druhých. Byli jsme tomu svědky již u zmíněné Discovery nebo třeba u nedávného Picarda. Alex Kurtzman na svět Star Treku dohlíží již šest let a nedají se mu upřít určité výsledky.

V minulosti bylo již několikrát řečeno, že cílem studia je oslovit co nejširší škálu diváků. Stanice se tak nechce soustředit na jeden malý segment, ale usiluje o to oslovit mladší publikum, zároveň i dospívající diváky a nesmí se zapomínat i na původní fanoušky Star Treku. Proto jsou všechny Star Trek seriály od sebe výrazně odlišné. A je jedno, zda se bavíme o odlišnosti svým pojetím, způsobem vyprávěním a vlastně i celkovým tónem. Není to náhoda, je to záměr, o který se studio dlouhodobě pokouší.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!