Hvězda ze Star Treku nebyla příliš nadšená, že J. J. Abrams utekl ke konkurenčním Star Wars

Hvězda ze Star Treku nebyla příliš nadšená, že J. J. Abrams utekl ke konkurenčním Star Wars

11.8.2022 17:04


Co se může fanouškům Star Treku stát horšího, než když je opustí režisér a uteče ke konkurenci? Je to asi jako když hráč převlíkne dres Slávie a jde do Sparty, ale i to se samozřejmě běžně děje. Ne každý to lehce zkousne a v mnohých roste vztek. A zde to nebylo jiné.


Mezi hardcore fanoušky se vede stále nesmyslný boj, zda je lepší Star Trek či Star Wars. A i když oba tábory mají své opodstatněné argumenty, nikdo nerozpálil oheň více než J. J. Abrams. Ten totiž stál za novými Star Trek filmy z let 2009 a 2013. Když mu ale studio Disney nabídlo režii Epizody VIIStar Wars, Abrams neváhal, opustil režisérské křeslo a píseček Star Trek a šel ke konkurenci.

Sice se na třetím díle s názvem Star Trek: Do neznáma stále podílel, nebylo to ale v takové kapacitě, jako tomu bylo u předchozích dvou filmů. Zatímco čeští fanoušci tuto změnu a onu válku mezi dvěma sériemi tak hlasitě neprožívají, v Americe je to stále žhavé téma. Tato velezrada nebyla u mnohých Abrmasovi nikdy odpuštěna. Dokonce se na něj zlobil i jeho kolega a hlavně přítel Simon Pegg.


(Zdrhnout ke konkurenci se nevyplácí. Není divu, že to hvězdu Star Treku naštvalo. Foto: Paramount+)

Ten alespoň vypomohl se scénářem třetího dílu. S J. J. Abramsem má výborné zkušenosti, kromě Star Treku s ním třeba dělal i na sérii Mission Impossible. I mezi kamarády to ovšem může vřít a prvotní Peggovy pocity Abramsova útěku ke konkurenci nebyly vůbec dobré:

J. J. Abrams to celé udělal. Dostal jsem e-mail, a tak jsem se dozvěděl, že J. J. Abrams dělá na nových Star Wars. Začal jsem žárlit, protože to je jako když taťka opouští dům kvůli jiným dětem. A jen kvůli tomu, že natočil Star Trek, tak teď utíká ke Star Wars. Pak jsem si s ním ale zašel na večeři a on se mě zeptal, zda v nich nechci hrát obtloustlou rybu. A já jsem souhlasil.

Simon Pegg je jakousi stálicí ve filmech J. J. Abramse. Pegg nakonec ve Star Wars ztvárnil postavu Unkara Plutta, který hlídal na planetě Jakku mladou Rey. Šlo o maličkou roli a v kostýmu nebyl Pegg prakticky poznat. Unkar Plutt se bohužel objevil pouze v Epizodě VII a v pokračováních se na něj už nedostalo. Třeba se ale jeho dalšího příběhu ještě někdy dočkáme.

Simon Pegg celé své vyjádření pro rozhlasovou show Jim Norton & Sam Roberts myslel samozřejmě s nadsázkou. Simon Pegg velice rád vtípkuje. Co na srdci, to na jazyku. Svým způsobem byla ale z něj cítit jakási frustrace. Třetí díl Star Treku se dostal do velkých potíží, dlouho se hledal režisér, scénář se několikrát přepisoval. A i když v kinech tolik komerčně neuspěl, stále můžeme být rádi za výsledný film, který Pegg společně s režisérem Justinem Linem vyprodukoval.

Když se totiž zpětně podíváme na poslední tři Star Trek filmy a porovnáme se Star Wars, tak Star Trek si rozhodně odnesl méně kritických ohlasů. Odchod J. J. Abramse z režisérského křesla sice způsobil problémy, ale nepohřbil sérii. U Star Wars je situace složitější. Nová trilogie je bohužel nesourodou hrou Abramse a Riana Johnsona, kteří si házeli klacky pod nohy, i když na veřejnosti pochopitelně říkají opak.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!